Gerdab.IR | گرداب

روسیه: دنبال قطع اینترنت نیستیم

روسیه: دنبال قطع اینترنت نیستیم
تاریخ انتشار : ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱

وزیر توسعه دیجیتال روسیه روز سه‌شنبه گفت این کشور قصد ندارد یوتیوب را مسدود کند و اذعان داشت که چنین اقدامی احتمالا باعث آسیب دیدن کاربران روسی خواهد شد و بنابراین باید از آن اجتناب شود.

به گزارش گرداب به نقل از رویترز، روسیه اکثر پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی خارجی را مسدود کرده، اما علیرغم بار‌ها جریمه و تهدید علیه یوتیوب به دلیل حذف نکردن محتوایی که مسکو غیرقانونی می‌داند و اعمال محدودیت برای دسترسی به برخی رسانه‌های روسی در یوتیوب، از فیلترکردن این سرویس میزبانی ویدیو خودداری کرده است.

یوتیوب با حدود ۹۰ میلیون کاربر ماهانه در روسیه بسیار محبوب است و نقش مهمی در اقتصاد دیجیتال این کشور ایفا می‌کند. اگرچه روسیه نسخه‌های داخلی سایر شبکه‌های اجتماعی را راه اندازی کرده است، اما یک جایگزین مناسب برای یوتیوب در این مقیاس هنوز طراحی نشده است.

ماکسوت شادایف، که وزیر ارتباطات و رسانه‌های جمعی نیز هست، در یک انجمن آموزشی گفت: ما قصد نداریم یوتیوب را ببندیم. مهمتر از همه، وقتی چیزی را محدود می‌کنیم، باید به وضوح مطمئن شویم که کاربران ما متضرر نمی‌شوند. رقابت موتور پیشرفت است و مسدود کردن یک اقدام افراطی است.