Gerdab.IR | گرداب

هک شدن دو شرکت تامین‌کننده انرژی در آلمان

هک شدن دو شرکت تامین‌کننده انرژی در آلمان
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۴۰۱

در طی ماه‌های اخیر بسیاری از شرکت‌های حوزه انرژی آلمان هک شده‌اند.

به گزارش گرداب، شرکت‌های Entega و Mainzer Stadtwerke واقع در دارمشتات و ماینز آلمان در طی هفته اخیر هدف حملات سایبری قرار گرفتند. وب‌سایت‌های این دو شرکت از کار افتاده است.

برطبق توییتی از شرکت انتگا (Entega) هدف حمله سایبری بیش از هر چیز حساب‌های ایمیل کاربران و وب‌سایت شرکت بوده است. این شرکت مدعی شده است که زیرساخت‌های حیاتی تحت تاثیر قرار نگرفته و داده‌های هیچ کاربری نشت ‍‍‍‍‍‍پیدا نکرده است.

رسانه‌های خبری گزارش کرده‌اند که شرکت ماینزر استادورک نیز اعلام کرده است که زیرساخت‌های حیاتی‌اش آسیبی ندیده‌اند و هیچ وقفه‌ای در روند تولید صورت نمی‌گیرد. هر دوی این شرکت‌ها با مقامات بخش انرژی آلمان تماس گرفته‌اند.

در طی ماه‌های اخیر شرکت‌های حوزه انرژی زیادی در آلمان هدف حملات سایبری قرار گرفتند. در طی یک حمله سایبری شرکت Windtechnik که در زمینه تامین و نگهداری توربین‌های بادی فعالیت می‌کندُ مجبور شد سامانه‌های اطلاعات فناوری خود را متوقف کند.

در روز پایانی ماه مارچ نیز اوپراتور توربین بادی نوردکس نیز هدف حمله سایبری قرار گرفت. در نتیجه این شرکت نیز مجبور به متوقف کردن سامانه‌های فناوری اطلاعاتی خود شد. به نظر می‌رسد که شرکت نوردکس قربانی حمله باج‌افزاری بوده است. مقامات اروپایی این حملات را به روسیه منتسب می‌سازند.

منبع: سایبرنیوز