Gerdab.IR | گرداب

هک بریج شبکه هارمونی ۱۰۰ میلیون دلار خسارت به جا گذاشت

هک بریج شبکه هارمونی ۱۰۰ میلیون دلار خسارت به جا گذاشت
تاریخ انتشار : ۰۵ تير ۱۴۰۱

این شبکه که به عنوان لایه نخست بلاکچین میان اتریوم، زنجیره بایننس و بیتکوین پل می‌زند مورد نفوذ قرار گرفته است.

به گزارش گرداب، هکری با بهره‌گیری از نقص امنیتی در Horizon Bridge توانسته ۱۰۰ میلیون دلار رمزارز از این بریج بلاک‌چین به سرقت ببرد. نحوه‌ی سرقت این دارایی‌ها هنوز اعلام نشده است.

هارمونی، شرکت آمریکایی فعال در حوزه‌ی رمزارز، روز گذشته اعلام کرده که یک هکر توانسته ۱۰۰ میلیون دلار دارایی دیجیتالی ازطریق یکی از محصولات کلیدی این شرکت به نام Horizon Bridge به سرقت ببرد.

این جدیدترین نمونه از هک بریج‌های بلاک‌چین به‌حساب می‌آید که در طی ماه‌های اخیر خسارات زیادی را به بار آورده‌اند. Horizon Bridge ابزاری است برای انتقال سرمایه‌های ارز دیجیتال از پلتفرم‌های مختلف.

هارمونی در بیانیه خود اعلام کرده که متوجه حمله‌ای خرابکارانه به سرویس خود شده است. بریج‌ها یا پل‌های بلاکچین ابزار‌های ارتباط بین شبکه‌های مختلف است.

شرکت الیپتیک که در زمینه تحلیل بلاکچین فعالیت می‌کند، در این زمینه می‌گوید که هکر‌ها توانسته‌اند چند ارز رمزگذاری‌شده همچون اتریوم، بایننس‌کوین، تتر و ... را به سرقت ببرند. توکن‌های به سرقت رفته از طریق صرافی‌های غیرمتمرکز با اتریوم تعویض شده‌اند.

پیش از این کارشناسان نسبت به نقائص امنیتی این شبکه ابراز نگرانی کرده بودند. امنیت Horizon Bridge وابسته به یک کیف پول چندامضایی بوده است که برای انجام معاملات به دو امضا نیاز دارد.

کیف پول‌های چند امضایی برای انجام معامله خواستار رضایت چندطرف معامله هستند. کارشناسان پیش از این گفته بودند اگر دو مورد از چهار امضا کننده این‌گونه معامله‌ها هک شده باشند، شاهد سرقت صد میلیون دلاری خواهیم بود. اتفاقی که حالا به وقوع پیوسته است.

منبع: کوین تلگراف