Gerdab.IR | گرداب

افزایش نظارت بر تراکنش‌های رمزارز در روسیه

افزایش نظارت بر تراکنش‌های رمزارز در روسیه
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۱

آژانس نظارت مالی روسیه اعلام کرد از نرم افزار برای ردیابی تراکنش‌های رمزارزی استفاده می‌کند و قابلیت‌های آن را ارتقا می‌دهد.

به گزارش گرداب به نقل از رویترز، «راسفین مانیتورینگ» آژانس نظارت مالی روسیه اعلام کرد از نرم افزار برای ردیابی تراکنش‌های رمزارزی استفاده می‌کند و امیدوار است قابلیت‌های آن را ارتقا دهد. این درحالی است که دولت سعی دارد قوانین جدیدی برای این بخش وضع کند.

بانک روسیه از مدت‌ها قبل درباره رمزارز‌ها با تردید برخورد و با اشاره به نگرانی‌هایی درباره ثبات این بازار خواستار ممنوعیت کامل تجارت و استخراج آن شده بود. این در حالی است که اکنون دولت تصمیم گرفته صنعت رمزارز را قانونمند کند.

به گفته یور چیخانچین رییس راسفین مانیتورینگ، روسیه هم اکنون موارد خاص جنایی رمزارز‌ها را شناسایی کرده و تصمیم دارد سیستم‌های خود را ارتقا دهد و تراکنش‌ها و بلاکچین‌های مخفی را شناسایی کند.

چیخانچین معتقد است در حال حاضر نمی‌توان تمام بخش‌های این صنعت را پوشش داد، زیرا همه کشور‌ها تمایلی به قانونمندسازی رمزارز ندارند.

او در این باره می‌گوید: هنگامیکه حساب‌های رمزارزی وارد حوزه‌ای بدون قانون می‌شوند، شرایط سخت می‌شود و ما نمی‌دانیم در این حوزه چه افرادی فعالیت می‌کنند. اما تصور می‌کنم می‌توان مشکل را برطرف کرد.

به گفته آناتولی آکساکوف مدیر کمیته مالی در پارلمان سلفی روسیه، پیش نویس قانون رمزارز‌ها تا پاییز امسال ارائه می‌شود. او در این باره می‌گوید: پر واضح است که قوانین سختگیرانه‌ای در این زمینه وضع می‌شود.