Gerdab.IR | گرداب

کاهش 80 درصدی سپرده های تورنادو کش پس از تحریم های آمریکا

کاهش 80 درصدی سپرده های تورنادو کش پس از تحریم های آمریکا
تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۴۰۱

پس از تحریم بی‌سابقه یک میکسر رمزنگاری توسط دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا، حال حجم بازار این پلتفرم کاهش چشم‌گیری داشته است.

به گزارش گرداب - تنها در حدود یک هفته از زمانی که دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) ممنوعیتی را برای میکسر رمزنگاری تورنادو کش اعمال کرد، کل سپرده ها در این پلتفرم به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

سپرده ثبت‌شده در تورنادو کش پس از تحریم به 6 میلیون دلار رسید که دقیقاً 78.5 درصد کمتر از میزان ثبت‌شده در دوره هفته قبل است. داده‌های تحقیقات نشان می‌دهند که 62 میلیون دلار از پروتکل خارج شده است که باعث کاهش 15 درصدی مقدار ارزهای دیجیتال موجود در آدرس‌های آن شده است. از این مبلغ 14.7 میلیون دلار در سه ساعت اول پس از اعلام تحریم ها برداشت شد.

میکسرهای رمزنگاری ابزاری برای حفظ حریم خصوصی هستند که بدون تأکید بر «مشتری خود را بشناسید» (KYC) یا «ضد پول شویی» (AML) به مبهم کردن منابع تراکنش ها کمک می کند. «تورنادو کش» یک سرویس پرطرفدار ارز دیجیتال است که امکان پنهان کردن معاملات در این حوزه را عملی می‌کند. وزارت خزانه‌داری آمریکا که دست به تحریم این سرویس زده است، دلیل آن را «پولشویی» خوانده است و اعلام کرده در سه سالی که این سرویس راه افتاده است، بیش از 7 میلیارد پولشویی از طریق آن صورت گرفته است.