Gerdab.IR | گرداب

دو انتصاب جدید در وزارت ارتباطات

دو انتصاب جدید در وزارت ارتباطات
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۴۰۱

با حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،مدیران کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان‌های مازندران و کرمان منصوب شدند.

 

به گزارش گرداب، عیسی زارع پور طی حکمی اسماعیل اعزی را به سمت مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران و حسین ساجدی فر را به‌عنوان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان منصوب کرد.

بر اساس احکام صادره «راهبری پروژه ملّی فیبرنوری منازل و کسب‌وکارها در استان تا رسیدن به پوشش هشتاد درصدی خانوارهای استان تا پایان سال ۱۴۰۳»، «اتمام پروژه اتصال روستاهای استان به شبکه ملی اطلاعات مطابق با تکالیف قانونی و در زمان‌بندی تعیین‌شده»، «حمایت از شکوفایی و رشد کسب‌وکارهای مبتنی بر فناوری ‌اطلاعات ‌و ارتباطات در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال»، «پیگیری اجرای برش استانی طرح‌ها و پروژه‌های شبکه ملی اطلاعات»، «پایش مستمر وضعیت زیرساخت‌های ارتباطی در سطح استان از حیث پایداری، امنیت و پدافند غیرعامل به‌منظور ارتقاء تاب‌آوری در مقابل سوانح و مخاطرات طبیعی و انسانی»، «پیگیری راه‌اندازی پنجره واحد خدمات هوشمند استانی و اتصال آن به پنجره ملّی خدمات دولت هوشمند»، «تشکیل مستمر و منظم «شورای راهبری توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات» در استان و پیگیری اجرای مصوبات (موضوع ابلاغیه شماره ۵۷۰۲۶/۱ مورخ ۱۲/۴/۱۴۰۱)»، «استفاده از نیروهای کارآمد، انقلابی و متخصص در قسمت‌های مختلف آن اداره کل»، «ارائه گزارش ماهانه از میزان پیشرفت پروژه‌ها در سطح استان در قالب شاخص‌های اعلامی» و «پیگیری ارتقا خدمت‌رسانی پست جمهوری اسلامی ایران و پست‌بانک در استان» اهم انتظارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مدیران منصوب شده است.

اعزی دارای مدرک کارشناسی مهندسی نرم‌افزار و کارشناسی ارشد فرابری داده‌ها است. وی بیش از ۲۴ سال سابقه فعالیت در حوزه ICT را در کارنامه خود دارد. سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران، معاون اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران، مدیرعامل سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری ساری و رئیس اداره بازرسی و نظارت برنامه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران ازجمله مهم‌ترین مسئولیت‌های اعزی است.

همچنین ساجدی فر دارای مدرک کارشناسی مهندسی برق و کارشناسی ارشد علوم سیاسی است. وی حدود ۱۰ سال سابقه فعالیت علمی پژوهشی و اجرایی در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی در زمینه‌های مرتبط با حوزه ICT و فضای مجازی را در کارنامه فعالیت خود دارد.