Gerdab.IR | گرداب

فاش شدن اطلاعات ۱۲۰ هزار شهروند در آمریکا

فاش شدن اطلاعات ۱۲۰ هزار شهروند در آمریکا
تاریخ انتشار : ۱۳ شهريور ۱۴۰۱

حدود ۱۲۰ هزار شهروند آمریکایی که فرمی مخصوص پرداخت مالیات را پر کرده اند در هفته‌های آینده احتمالا هشداری از سازمان خدمات درآمد داخلی (IRS) درباره افشا شدن داده هایشان دریافت می‌کنند.

به گزارش گرداب به نقل از انگجت، سازمان‌های معاف از مالیات از جمله خیریه‌ها و گروه‌های مذهبی که درآمد‌های غیرمرتبط با کسب و کارشان دارند باید یک فرم مخصوص به نام ۹۹۰-T را پر کنند.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، علاوه بر آن‌ها شهروندانی که حساب‌های بازنشستگی دارند که با سرمایه گذاری در دارایی‌هایی مانند املاک درآمدزایی دارند نیز باید فرم مالیاتی مذکور را پر کنند. البته اطلاعات سازمان‌های معاف از مالیات باید به طور عمومی قابل مشاهده باشد.

IRS اعلام کرد دلیل انتشار اطلاعات روی وب سایتش مربوط به خطای انسانی است که سال گذشته و هنگام ارائه فرم ۹۹۰-T برای حسابرسی الکترونیک اتفاق افتاده است. در نتیجه این خطای انسانی داده‌های غیر عمومی همراه عمومی برای دانلود ارائه شده است.

این نشت اطلاعات چند هفته قبل و هنگامی فاش شد که کارمندی پس از ردیابی اختلال، تحقیقی در این باره انجام داد که در نتیجه آن داده‌های غیر عمومی از وب سایت حذف شدند.

این سازمان در نامه‌ای اعلام کرد اطلاعات فاش شده شامل نام و شماره تماس افراد و کسب وکار‌ها بوده است. البته شماره تامین اجتماعی، جزئیات درآمد افراد و دیگر اطلاعات کاربران فاش نشده است.