Gerdab.IR | گرداب

نمایشگاه تولیدات ۷۵ مجموعه دانش بنیان ایرانی در ونزوئلا

نمایشگاه تولیدات ۷۵ مجموعه دانش بنیان ایرانی در ونزوئلا
تاریخ انتشار : ۲۰ شهريور ۱۴۰۱

هیاتی فناور و تجاری از شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق راهی ونزوئلا می‌شوند تا سهم ایران از بازار این کشور بیش‌تر شود.

به گزارش گرداب به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ماه گذشته در دیدار با وزیر علوم ونزوئلا از سفر هیاتی ۷۵ نفره از شرکت‌های دانش بنیان و خلاق ایرانی به این کشور خبر داد و گفت که پس از درخواست رئیس جمهوری ونزوئلا مبنی بر حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق ایرانی در نمایشگاه این کشور؛ بیش از ۷۵ شرکت برای حضور در این رویداد اعلام آمادگی کرده‌اند تا محصولات و توانمندی‌های فناورانه خود را به نمایش بگذارند.

بر همین اساس ۲۲ شهریورماه سال ۱۴۰۱ بیش از ۷۵ شرکت دانش بنیان و خلاق به همراه هیات فناوری ایران به کشور ونزوئلا می‌روند تا در نمایشگاهی از محصولات و توانمندی‌های ایران ساخت شرکت و برای توسعه تبادلات علمی و فناورانه دو کشور با مجموعه‌های متناظر خود نشست‌های رودررو برگزار کنند.

شرکت‌هایی در حوزه‌های فناورانه نفت، گاز و پتروشیمی، سلامت، تجهیزات پزشکی، دارو، آی‌سی‌تی، صنایع خلاق و کشاورزی و ماشین آلات و تجهیزات این صنعت که با حضور در این نمایشگاه؛ توانمندی‌هایشان را نمایش داده و آمادگی خود برای تبادل این ظرفیت‌های دانشی و تخصصی به کشور ونزوئلا را اعلام می‌کنند.

این سفر زمینه توسعه و رونق بازار محصولات ایران ساخت در کشور ونزوئلا را فراهم می‌کند تا شرکت‌های تولیدکننده محصولات باکیفیت بتوانند مقصد صادراتی جدیدی برای خود بیابند. شرکت‌ها با حضور در این سفر از برنامه‌هایی، چون برگزاری نشست‌های رودررو با شرکت‌های متناظر، بازدید از مراکز تولید صنعتی، برگزاری سمینار‌های آموزشی تجارت با ونزوئلا و برگزاری نمایشگاه محصولات دانش‌بنیان بهره‌مند می‌شوند.

۲۳ خردادماه سال جاری هم نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا از پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بازدید و بر توسعه همکاری‌های دو کشور در قالب ایجاد پارک‌های فناوری مشترک و اجرای پروژه‌های فناورانه و برگزاری نمایشگاهی از دستاورد‌های دانش بنیان ایران در این کشور تاکید کرد.

همچنین بازدید وزیر علوم و فناوری و وزیر کشاورزی ونزوئلا از نمایشگاه دائمی فناوری‌های ایران ساخت و آشنایی آن‌ها با توانمندی‌های علمی و فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و خلاق ایرانی هم تاکیدی بر برگزاری نمایشگاه محصولات ایران ساخت در این کشور شد.

حضور شرکت‌های دانش بنیان و خلاق در این کشور با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با هدف توسعه صادرات محصولات دانش بنیان و خلاق و بازارسازی برای این تولیدات باکیفیت صورت می‌گیرد.