Gerdab.IR | گرداب

افزایش کلاهبرداری از طریق کیف پول‌های جعلی در ایران

افزایش کلاهبرداری از طریق کیف پول‌های جعلی در ایران
تاریخ انتشار : ۲۰ شهريور ۱۴۰۱

کلاهبرداران با ایجاد سایت‌هایی مشابه سایت اصلی کیف پول‌های معتبر اقدام به سرقت دارایی‌های کاربران می‌کنند و کاربران ایرانی قربانی نرم افزار‌های جعلی مشابه کیف پول جعلی شده‌اند.

به گزارش گرداب، در چندوقت اخیر با صد‌ها مورد مواجه هستیم که کاربران با پیامک‌های جعلی برخورد داشتند. در این روش کلاهبرداران با جعل هویت و ارائه آی‌دی‌هایی مشابه به پشتیبان‌های پلتفرم‌ها کیف پول‌ها و پلتفرم‌های رمزارز به کاربران پیام داده و به آن‌ها پیشنهاد می‌دهند با نصب بدافزارهایی، مقداری سرمایه خود را ارسال کرده تا از سود سپرده‌گذاری (جعلی) بهره‌مند شوند.

در این مدل کلاهبرداری که در ایران رو به افزایش است، کلاهبردار با ارسال اطلاعات حساب رمزارز، قربانی را به سایت جعلی خود میکشاند و با نشان دادن موجودی چند صد هزار دلاری حس طمع قربانی را تحریک میکند، در نهایت قربانی برای برداشت این موجودی باید مبلغ کمی رمزارز به عنوان کارمزد پرداخت کند! قربانی پس از پرداخت متوجه میشود که قادر به برداشت موجودی نیست!افزایش کلاهبرداری از طریق کیف سایت‌های جعلی در ایران

همواره به یاد داشته باشید اطلاعات شخصی و عبارات بازیابی کیف پول خود را در اختیار کسی قرار ندهید و روی هیچ لینکی کلیک نکنید.

همچنین توجه داشته باشید پشتیبان‌های صرافی‌ها و پلتفرم‌های معتبر با کاربران ارتباط برقرار نمی‌کنند و از آن‌ها درخواست ارائه عبارات بازیابی و ارسال پول را ندارند. حتی اگر پشتیبان صرافی یا پلتفرمی از شما تقاضای چنین اقدامی داشت به هیچ وجه اعتماد نکنید و اطلاعات خود را در اختیار این افراد قرار ندهید.