Gerdab.IR | گرداب

ایجاد ۱۹ مرکز توانمندسازی استانی برای شرکت‌های دانش‌بنیان

ایجاد ۱۹ مرکز توانمندسازی استانی برای شرکت‌های دانش‌بنیان
تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۴۰۱

با استفاده از ظرفیت بومی هر استان، مراکز توانمندسازی استانی برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان ایجاد شد. در حال حاضر ۱۹ مرکز، به ارائه این خدمات در کشور مشغول فعالیت هستند.

به گزارش گرداب به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سال ۹۸ برای ایجاد بستر مناسب برای تسهیل دسترسی شرکت‌های دانش بنیان به خدمات و حمایت‌های ارائه شده اقدام به طراحی و راه اندازی مراکز توانمندسازی استانی کرد. در این مراکز، شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند مسائل و مشکلات خود را با مشاوران بومی و متخصص به صورت حضوری مطرح و از راه حل‌های مناسب و دقیق برای رفع این مشکلات و افزایش توانمندی شرکت خود بهره ببرند.

در حال حاضر مراکز توانمندسازی در استان‌های اصفهان، فارس، قزوین، یزد، کرمانشاه، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، خوزستان، البرز و زنجان با همراهی نهاد‌های ذیربطی، چون پارک‌های علم و فناوری فعال شده است.

در این مراکز، خدماتی چون ارائه مشاوره‌های کسب و کار، برگزاری دوره‌های آموزشی برگزاری نشست‌های پرسش و پاسخ تخصصی با استفاده از ظرفیت بومی هر استان ارائه می‌شود. در این مراکز بالغ بر ۵ هزار و ۷۸۶ خدمت به متقاضیان ارائه شده است.