Gerdab.IR | گرداب

محکومیت مدیران سابق ای‌بی به علت تهدید و توهین به دو خبرنگار

محکومیت مدیران سابق ای‌بی به علت تهدید و توهین به دو خبرنگار
تاریخ انتشار : ۰۹ مهر ۱۴۰۱

دو تن از مدیران سابق شرکت‌ ای‌بی که به دلیل راه اندازی کمپین سایبری علیه سازندگان خبرنامه‌ای کامرس بایتس متهم شده بودند، به زندان محکوم شدند.

به گزارش گرداب به نقل از یاهونیوز، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد این مدیران به همراه پنج کارمند سابق‌ای بی، برای ترساندن دیوید و اینا اشتاینر ناشران این خبرنامه با یکدیگر همکاری کردند.

علت این خصومت آن بود که این دو نفر مقاله‌ای را در خبرنامه خود در مورد شکایت‌ ای‌بی از آمازون منتشر کردند.‌ای بی در این شکایت آمازون را متهم به استفاده از روش‌های غیرقانونی برای قاپیدن فروشندگان خود کرده بود. دیوید اشتاینر گفت: افرادی که در آزار و اذیت آن‌ها نقش داشتند زندگی آن‌ها را به "جهنم زنده" تبدیل کردند.

جیمز باگ، مدیر ارشد سابق ایمنی و امنیت‌ ای‌بی به پنج سال زندان و پرداخت جریمه ۴۰۰۰۰ دلاری محکوم شد. در همین حال، دیوید هارویل، مدیر سابق تاب آوری جهانی‌ای بی و آخرین فرد در این پرونده که به گناه خود اعتراف کرد، به دو سال زندان و پرداخت ۲۰۰۰۰ دلار جریمه محکوم شد.

به گفته وزارت دادگستری، این گروه بسته‌های پستی نامناسبی را به خانه این زوج ارسال کرده بودند، از جمله "کتابی در مورد زنده ماندن پس از مرگ همسر، ماسک خوک خونین، عروسک جنین یک خوک، تاج گل جنازه و حشرات زنده".

مقامات وزارت دادگستری همچنین گفتند که باگ، هارویل و یکی دیگر از کارکنان‌ای بی شخصاً خانه این زوج را تحت نظر داشتند و قصد داشتند یک ردیاب جی‌پی‌اس را به خودروی آن‌ها وصل کنند.