Gerdab.IR | گرداب

شکایت تازه از گوگل به علت انحصارطلبی تجاری

شکایت تازه از گوگل به علت انحصارطلبی تجاری
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۴۰۱

دو شرکت فناوری آمریکایی به نام‌های اپیک گیمز و مچ گروپ، اتهامات تازه‌ای را به علت انحصارطلبی تجاری بر علیه گوگل مطرح کرده اند

به گزارش گرداب به نقل از انگجت، دو شرکت اپیک گیمز و مچ گروپ در تلاش هستند تا شکایت‌های خود علیه گوگل را افزایش دهند تا اتهامات دیگری علیه این شرکت مطرح کنند. در درخواستی که روز جمعه به دادگاهی فدرال در ناحیه شمالی کالیفرنیا ارائه شد، این دو شرکت گوگل را متهم کردند که به توسعه‌دهندگانی که ابزار و توانایی ایجاد فروشگاه‌های برنامه‌های اندرویدی رقیب را دارند، پول پرداخت می‌کند تا آن‌ها از این کار منصرف شوند.

این دو شرکت به توافقاتی مانند Project Hug اشاره می‌کنند. این ابتکار بعداً «برنامه سرعت برنامه‌ها و بازی‌ها» نام گرفت و طبق شکایتی که سال گذشته توسط اپیک گیمز ارائه شد، گوگل میلیون‌ها دلار را برای حفظ برخی از محبوب‌ترین توسعه‌دهندگان برنامه‌های اندرویدی در فروشگاه پلی و جلوگیری از فعالیت مستقل آن‌ها صرف کرد.

در این شکایت آمده است: «برخی از این توافق‌ها برای جلوگیری از راه‌اندازی فروشگاه‌های برنامه‌های رقیب توسط توسعه‌دهندگان انجام شد. این رفتار خاص بر بازار تأثیر منفی می‌گذارد، زیرا به طور کلی پذیرفته شده است که چنین اقداماتی فضای رقابت را کاهش می‌دهند.»

گوگل در واکنش اعلام کرده بر علیه این شکایت وارد عمل می‌شود. یکی از سخنگویان این شرکت گفت: «اپیک گیمز و مچ گروپ ادعا‌های نادرست بیشتری را به شکایت‌های ناموفق خود اضافه می‌کنند و ما مشتاقانه منتظریم تا غلط بودن این ادعا‌ها را در دادگاه ثابت کنیم.»