Gerdab.IR | گرداب

افزایش بهره‌وری حمل‌ونقل با محصول دانش‌بنیان ایرانی

افزایش بهره‌وری حمل‌ونقل با محصول دانش‌بنیان ایرانی
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۴۰۱

نرم‌افزار مدیریت ردیابی و پایش ناوگان حمل و نقل با استفاده از فناوری ژئوماتیک طراحی و تولید بومی شد.

به گزارش گرداب به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یک نرم‌افزار مدیریت ردیابی و پایش ناوگان حمل و نقل توسط محققان یک شرکت دانش بنیان بومی سازی شد.

این نرم‌افزار با هدف افزایش بهره وری و پایش دقیق ناوگان حمل و نقل توسط مدیران و اپراتور‌ها از طریق ارتباط با سخت افزار‌های ردیابی طراحی و تولید و با حمایت گروه ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تجاری سازی شده است.

این محصول اجازه «استفاده آسان از سامانه در کنار آموزش‌های تخصصی در سایت به صورت چند زبانه»، «قابلیت کار با سخت افزار‌های متعدد خارجی و ایرانی»، «مشاهده آخرین موقعیت خودرو و سرعت به صورت لحظه‌ای و گزارش مسیر طی شده آن در زمان دلخواه» و «امکان مشاهده همه دستگاه‌ها در کنار هم یا به صورت خوشه بندی برای زمانی که تعداد دستگاه‌ها بالا و نحوه نمایش بهتر باشد» را می‌دهد.

از دیگر مزایای استفاده از نرم‌افزار مدیریت ردیابی و پایش ناوگان حمل و نقل می‌توان به «گزارش گیری عملکرد حرکتی و توقفات خودرو در فواصل زمانی دلخواه»، «امکان ثبت مشخصات خودرو نظیر نام راننده، رنگ و مدل ماشین»، «امکان تعریف محدوده‌های مجاز و غیرمجاز حرکت»، «امکان تعریف انواع هشدار‌های مختلف از قبیل سرعت غیرمجاز، دمای غیرمجاز یخچال، قطع باطری دستگاه، خروج یا ورود به محدوده و دریافت آلارم از طریق پیامک، ایمیل و نوتیفیکیشن همراه» و ... اشاره کرد.

شهرداری ها، پست، سازمان‌های راهداری و حمل و نقل جاده ای، صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، مخابرات، سازمان برق، شرکت‌های توزیع و پخش و عموم مردم می‌توانند از این نرم افزار استفاده کنند.