Gerdab.IR | گرداب

هک بزرگترین شرکت بیمه استرالیا

هک بزرگترین شرکت بیمه استرالیا
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۴۰۱

یکی از بزرگترین شرکت‌های بیمه سلامت استرالیا، اکنون قربانی یک حمله سایبری شده است. با این حال، ظاهراً مهاجمان نه تنها بر خود شرکت، بلکه بر مشتریان مشهور آن نیز فشار وارد می‌کنند.

به گزارش گرداب، Medibank، یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین شرکت‌های بیمه استرالیا، مورد حمله سایبری قرار گرفته و داده‌های جمع‌آوری‌شده می‌توانند حساسیت‌های مربوط به اطلاعات سلبریتی‌ها و چهره‌های معروف این کشور را داشته باشند.

با این حال، مهاجمان با داده‌های بهداشتی بدست آورده، از خود شرکت بیمه سلامت باج خواهی نمی‌کنند. در عوض، هدف نیز اعمال فشار گسترده بر افراد آسیب دیده است. همچنین گفته می‌شود که در مجموع تقریباً ۱۰۰۰ سلبریتی و چهره‌های مشهور و معروف از این حمله سایبری تحت تأثیر قرار گرفته اند.

در آلمان نیز متاسفانه حملات سایبری به بخشی غم انگیز از زندگی روزمره تبدیل شده است. به عنوان مثال، در اوایل مردادماه امسال، اتاق صنعت و بازرگانی (IHK) مورد حمله قرار گرفت.

برای شرکت بیمه سلامت Medibank، این حادثه یک وضعیت اضطراری واقعی است. از این گذشته، این حمله به دلیل حساسیت داده‌ها، بسیار سنگین است و تصویر بی عیب و نقص این شرکت را به هم می‌زند. بی دلیل نیست که Medibank در مجموع حدود ۴ میلیون مشتری دارد. این شرکت بیمه برای محافظت از بیمه شدگان خود در برابر غافلگیری ناخوشایند، قبلاً آن‌ها را در مورد حمله سایبری هفته گذشته مطلع کرده است. در این راستا، یک تحلیل جامع به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیشینه آغاز شد. با این حال، Medibank هنوز یافته‌های مربوطه را علنی نکرده است. این احتمالاً می‌تواند دلایل تاکتیکی تحقیقی نیز داشته باشد.

با این حال، به گفته منابع و گزارشات، هکر‌ها قبلاً با Medibank تماس گرفته و میزان حمله سایبری را به این شرکت اطلاع داده اند. در این حمله سایبری در مجموع ۲۰۰ گیگابایت داده جمع آوری شد. از آنجایی که مهاجمان احتمالاً مایل به وارد شدن به مذاکره با بیمه‌گران هستند و Medibank را تحت فشار قرار می‌دهند تا هر آنچه در توان دارد انجام دهد یا بپردازد.

به ویژه افراد مشهور در میان قربانیان ممکن است به درستی ترس داشته باشند که داده‌های آن‌ها عمومی شود. این واقعیت که یک فرد مورد حمله قرار می‌گیرد مورد باج‌گیری واقع می‌شود اتفاق جدیدی نیست. چیزی که متفاوت است این واقعیت است که هکرها، همانطور انتظار می‌رفت، به خطرات افشای اطلاعات مشتریان آسیب دیده شرکت نیز اشاره کرده اند تا بار دیگر فشار را افزایش دهند.