Gerdab.IR | گرداب

دانش‌بنیان‌های ایرانی فعال در حوزه ساختمان راهی کنیا می‌شوند

دانش‌بنیان‌های ایرانی فعال در حوزه ساختمان راهی کنیا می‌شوند
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۴۰۱

یک هیات تجاری در حوزه ساختمان به کنیا اعزام می‌شود تا بازار محصولات ایران‌ساخت در خارج از مرزها رونق گیرد.

به گزارش گرداب به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با هدف بررسی میدانی بازار ساختمانی کنیا، بازدید از شوروم‌های ساختمانی نایروبی، بازدید از شوروم ساختمانی ایرانی در نایروبی و بازدید از خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا (iHiT)؛ هیاتی از شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی فعال در حوزه ساختمان را به کشور کنیا اعزام می‌کند.

مشارکت مجموعه‌های دانش‌بنیان در این رویداد؛ مزایایی چون نشست با سفیر ایران در کنیا، دیدار با بازرگانان عضو اتاق بازرگانی کنیا (KNCCI)، حضور در جلسات تجاری رودررو با فعالان حوزه ساختمانی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی آشنایی با قوانین حقوقی، مالیاتی و ‌تجاری کنیا و غیره برخوردار خواهند شد.

شرکت‌های دانش‌بنیان تا 20 آبان‌ماه سال 1401 فرصت دارند برای حضور در این رویداد که خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا (iHiT) 15 تا 20 آذرماه برگزار می کند؛ ثبت نام کنند.


ایران با ۴۷ کشور از ۵۴ کشور آفریقا روابط سیاسی دارد. قاره‌ای با ظرفیت صادراتی بسیار گسترده که به دلیل نپرداختن به آن، عملا برای صادرکنندگان ایران بکر است. شرق آفریقا نزدیک ترین منطقه در آفریقا به ایران است. به همین دلیل پس از کشورهای همسایه بازار مناسبی برای صادرات ایران به شمار می‌رود. در شرق آفریقا یک بلوک اقتصادی با ۶ کشور کنیا، کنگو، اوگاندا، رواندا، تانزانیا و سودان شکل گرفته که ورود به این بازار دارای مزایایی برای کشورمان است.

به همین دلیل اعزام شرکت‌های دانش‌بنیان به این کشور می‌تواند زمینه ورود محصولات فناورانه ایرانی به بازار پرسود این منطقه را فراهم کند.