Gerdab.IR | گرداب

جایزه سالانه هوش مصنوعی ایران برگزار می‌شود

جایزه سالانه هوش مصنوعی ایران برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : ۰۸ آذر ۱۴۰۱

مسابقه «جایزه سالانه هوش مصنوعی ایران» برای اشتغال زایی و مهارت افزایی برگزار می‌شود.

به گزارش گرداب به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، به منظور اشتغال زایی و مهارت افزایی دانشجویان و دانش آموختگان و برقراری ارتباط میان صنعت پزشکی و مهندسی و نیز کمک به ورود ابزار‌های هوش مصنوعی به صنعت سلامت، مسابقه‌ای تحت عنوان «جایزه سالانه هوش مصنوعی ایران (IAAA)» برای دانشجویان، دانش آموختگان و علاقه‌مندان برگزار می‌شود.

این مسابقه از سوی بنیاد ملی نخبگان با همکاری جمعی از مراکز و نهاد‌ها مرتبط با توسعه فن آوری و اشتغال زایی دانش بنیان از جمله دانشگاه شهید بهشتی، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شبکه فن بازار ملی ایران و نیز نمایشگاه اینوتکس و نیز با همراهی شماری از مراکز بخش خصوصی برگزار می‌شود.

آموزش و توانمندسازی نیرو‌های مستعد برتر، پشتیبانی و حمایت از دستآورد‌ها تا دستیابی به محصول، برقراری ارتباط میان صنعت پزشکی و مهندسی و نیز شتابدهی و ورود تکنولوژی‌های نوظهور در صنعت سلامت و جذب و استخدام نفرات برگزیده در صنایع مرتبط از دیگر اهداف برپایی مسایقه جایزه سالانه هوش مصنوعی ایران است.

در پایان این رویداد علمی و تخصصی افراد مختلف به صورت تیمی و فردی با یکدیگر در حوزه هوش مصنوعی در پزشکی به رقابت می‌پردازنند و در نهایت به افراد و تیم‌های برتر در مجموع چهار میلیارد و پانصد میلیون ریال جایزه اعطا خواهد شد.

ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی از پژوهشگران، مراکز و شرکت‌های دانش بنیان و فعال در حوزه علوم شناختی که در این رویداد برگزیده شوند، حمایت خواهد کرد.