Gerdab.IR | گرداب

بازداشت فعال فضای مجازی آلمانی به علت دست داشتن در طرح براندازی

بازداشت فعال فضای مجازی آلمانی به علت دست داشتن در طرح براندازی
تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ۱۴۰۱

گاردین نوشت یک سلبریتی معروف از جمله بازداشت شدگان مرتبط با طرح براندازی در آلمان است.

به گزارش گرداب به نقل از نشریه انگلیسی گاردین آمده است: یک سرآشپز مشهور و یک افسر پلیس سابق که زمانی وظیفه حفاظت از صهیونیست‌ها در آلمان را در مقابل حملات تروریستی بر عهده داشت، از آخرین شخصیت‌هایی هستند که با طرح براندازی رایشبورگر در آلمان مرتبط هستند. انتظار می‌رود با ادامه تحقیقات، افراد بیشتری در ارتباط با این پرونده دستگیر شوند.

جزئیاتی که پس از بزرگترین عملیات پلیس آلمان علیه افراط گرایان دست راستی به دست آمده نشان می‌دهد مظنونان ممکن است از قبل از حملات سه هزار افسر پلیس به بیش از ۱۵۰ مکان را در سراسر آلمان، اتریش و ایتالیا و دستگیری ۲۵ نفر اطلاع یافته باشند.

به گفته اداره پلیس جنایی فدرال آلمان، تعداد مظنونان تا روز جمعه به ۵۴ نفر افزایش یافت و انتظار می‌رود افراد بیشتری دستگیر شوند. همچنین در بیش از ۵۰ مکان سلاح شامل تفنگ و مهمات کشف شده است.

این گروه با الهام از ایدئولوژی رایشبورگر مبنی بر اینکه دولت مدرن آلمان غیرقانونی است، قصد داشت به ساختمان پارلمان یورش برده و نمایندگان را قبل از سرنگونی دولت و بر سر کار آوردن رژیمی به ریاست یک اشراف زاده ۷۱ ساله، دستگیر کنند.

فرانک هپنر، سرآشپز معروف اهل مونیخ که روز چهارشنبه در محل کار خود در هتلی پنج ستاره در پیست اسکی کیتسبوهل اتریش دستگیر شد. ظاهرا یکی از اعضای ستاد فرماندهی بازوی نظامی این گروه تروریستی بود که مسئول استخدام اعضای جدید، به دست آوردن سلاح و سایر تجهیزات، و همچنین ایجاد یک ساختار ارتباطی و فناوری اطلاعات قدرتمند بود. او همچنین وظیفه بخش تغذیه را بر عهده داشت که برای اعضای به اصطلاح «ارتش جدید آلمان» مواد غذایی فراهم می‌کرد.

روزنامه دی پرس اتریش به نقل از مأموران تحقیق گزارش داد هپنر ۶۲ ساله همچنین قرار بود آشپز شخصی هاینریش سیزدهم، پس از منصوب شدن او به عنوان پادشاه باشد. گفته می‌شود هپنر پول، ظروف پخت و پز، یک ون کمپر و یک ژنراتور اضطراری در اختیار این گروه قرار داد.

از جمله افراد دیگری که گفته می‌شود بخشی از این گروه بوده اند، نام یک افسر پلیس سابق دیده می‌شود که زمانی وظیفه حفاظت از صهیونیست‌ها در برابر حملات تروریستی را بر عهده داشت. مایکل فریچ با شریک زندگی خود به نام ملانی ریتر در نزدیکی هانوفر در شمال آلمان دستگیر شد. فریچ ۵۸ ساله، در سال ۲۰۲۰ تعلیق سپس با حضور در اعتراضات سازماندهی شده توسط منکران کووید، از کار اخراج شد. او بعدا نامزد پارلمانی دیه بیسیس DieBasis، حزب سیاسی جنبش انکار کننده کووید شد.

حزب راست افراطی «آلترناتیو فور دویچلند» روز جمعه به تلاش خود برای فاصله گرفتن از عضو سابق خود یعنی بیرگیت مالساک-وینکمان –که یک قاضی است- ادامه داد. او صبح روز چهارشنبه در خانه خود در غرب برلین با این اتهام دستگیر شد که یکی از عوامل اصلی این توطئه بود. او قرار بود پس از براندازی وزیر دادگستری شود.

روزنامه چپگرای دی تاگس زایتونگ گزارش داد بازرسان یک فهرست هدف با ۱۸ نام و آدرس سیاستمداران و روزنامه نگاران برجسته آلمانی را پیدا کردند که این گروه احتمالا قصد هدف قرار دادن آن‌ها را داشت. این افراد شامل آنالنا بائربوک وزیر امور خارجه آلمان به همراه شش عضو دیگر پارلمان و سه مجری تلویزیون دولتی می‌شدند.