Gerdab.IR | گرداب

توسعه کیت‌هایی برای شناسایی ترمینال‌های استارلینک در روسیه

توسعه کیت‌هایی برای شناسایی ترمینال‌های استارلینک در روسیه
تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۴۰۱

کیت‌های تشخیص ترمینال‌های استارلینک که Borschevik نام دارند، می‌توانند دیش‌ها را در عرض ۱۵ دقیقه و فاصله‌ای بین پنج تا شصت متر تشخیص دهند.

به گزارش گرداب، یک وبلاگ‌نویس نظامی روسی آزمایش کیت‌هایی را برای شناسایی ترمینال‌های اینترنت ماهواره‌ای استارلینک اسپیس ایکس آغاز خواهد کرد. طبق اطلاعات موجود در وب‌سایتی که صرفاً به بازاریابی آن‌ها اختصاص دارد، این کیت‌های تشخیص توسط یک کارخانه اسلحه‌سازی در سن پترزبورگ روسیه تولید می‌شوند.

به گفته وب‌سایت و وبلاگ‌نویس روسی، از این کیت‌ها قرار است در میدان جنگ استفاده شود، در‌حالی‌که حمله روسیه به اوکراین در آستانه ورود به اولین سال جدید خود است. پس از حمله ویرانگر روسیه به زیرساخت‌های غیرنظامی اوکراین که منجر به کشته‌شدن بسیاری از افراد و همچنین مختل‌شدن شیوه زندگی در این کشور جنگ‌زده شد، استارلینک نقش مهمی در قادر ساختن مردم این کشور برای حفظ ارتباط داشته است.

توسعه کیت‌هایی برای شناسایی ترمینال‌های استارلینک در روسیه

 

به‌نظر می‌رسد این کیت اساساً آنتنی است که روی یک وسیله نقلیه نصب شده و تنها هدف آن شکار ترمینال‌های استارلینک است. گفته می‌شود این تجهیزات که Borschevik نام گرفته است، می‌تواند دیش‌های کاربران را از فاصله پنج متری و با دقت زیادی شناسایی کند.

کارخانه تسلیحات Sestroretsk به‌عنوان سازنده آن، Borschevik را در لیست سلاح‌های خود قرار داده؛ به این معنی که روسیه برای ایجاد اختلال در عملکرد سرویس استارلینک پیشرفت‌های زیادی کرده است. تاکنون روسیه چندین‌بار به انجام عملیات‌های نظامی علیه استارلینک اشاره کرده است.

قابلیت‌های کیت تشخیص ترمینال‌های استارلینک

 

توسعه کیت‌هایی برای شناسایی ترمینال‌های استارلینک در روسیه

 

طبق مشخصات ارائه‌شده در وب‌سایت این سازنده، کیت تشخیص ترمینال استارلینک می‌تواند دیش‌ها را با دقتی بین پنج تا شصت متر تشخیص دهد. همچنین می‌توان آن را در ۵ دقیقه مستقر کرد، برد عملیاتی آن ۱۰ کیلومتر است و ۱۵ دقیقه طول می‌کشد تا دیش کاربران را پیدا کند.

علاوه‌بر‌این توضیح داده شده که Borschevik را می‌توان برای استتار رنگ‌آمیزی کرد و کار خود را فقط با منبع برق خودرو انجام داد. Sestroretsk یکی از قدیمی‌ترین کارخانه‌های مهمات‌سازی در روسیه است که سال ۱۷۲۱ توسط «پتر کبیر» تزار روسیه در بین سال‌های ۱۶۸۲ تا ۱۷۲۵ راه‌اندازی شده.

 

منبع: دیجیاتو