Gerdab.IR | گرداب

انتشار عکس نامناسب از 20 دختر در فیس‌بوک

تاریخ انتشار : ۰۱ دی ۱۳۸۹

جوانی که متهم است عکس‌های نامناسب 20 دختر جوان را در فیس‌بوک منتشر کرده، از سوی دادیار ویژه رسیدگی به جرائم رایانه‌ای تحت بازجویی قرار گرفت.

جوانی که متهم است عکس‌های نامناسب 20 دختر جوان را در فیس‌بوک منتشر کرده، از سوی دادیار ویژه رسیدگی به جرائم رایانه‌ای تحت بازجویی قرار گرفت.

به گزارش گرداب به نقل از ایسنا، مدتی قبل با ردگیری دختری جوان که عکس وی در اینترنت منتشر شده بود، ماموران به عکس‌های بیشتری از وی در صفحه‌ فیس‌بوک جوانی 25 ساله به نام شهرام دست یافتند و با بررسی موضوع به دستور قاضی "عبدالرضا طرزی" دادیار شعبه‌ سوم دادسرای ویژه‌ رسیدگی به جرائم رایانه‌ای متوجه شدند که عکس‌هایی از 20 دختر جوان در وضعیت‌های نامناسب در این صفحه منتشر شده است.

با احضار متهم به دادسرا و آغاز تحقیق از وی مشخص شد که این شخص آتلیه‌ای غیرمجاز در منزل خود تاسیس کرده و از دخترهای جوان در وضعیت‌های نامناسب و نیمه برهنه عکس‌برداری می‌کرده است.

شهرام با اعتراف به جرم ارتکابی مدعی شد که این افراد با اختیار خود به آتلیه آمده و عکس انداخته‌اند،  اما او یک نسخه از عکس این افراد را در صفحه‌ فیس‌بوک خود منتشر کرده است.

دادیار ویژه‌ رسیدگی به جرائم رایانه‌ای با بیان این‌که برای متهم قرار قانونی صادر شده است، گفت: «متاسفانه برخی اشخاص و به ‌ویژه دختران جوان به مراکز غیرمجاز برای تهیه‌ عکس مراجعه می‌کنند و بدون آن ‌که تبعات آن را در نظر بگیرند، در وضعیت‌های نامناسب عکس می‌گیرند.»

وی افزود: «در حال حاضر تحقیق از متهم برای کشف زوایای پنهان اقدامات وی ادامه دارد.»