Gerdab.IR | گرداب

باگ تازه تقویم‌گوگل صدای کاربران را درآورد

باگ تازه تقویم‌گوگل صدای کاربران را درآورد
تاریخ انتشار : ۰۵ دی ۱۴۰۱

به نظر می‌رسد باگی در «تقویم گوگل» سبب شده به طور خودکار برخی رویداد‌ها براساس پیام‌های جی‌میل کاربران در این اپ تنظیم شود. این باگ بسیاری از کاربران را تحت تاثیر قرار داده است.

به گزارش گرداب، کاربران انبوهی از تصاویر مربوط به رویداد‌های تنظیم شده در تقویم گوگل را در شبکه‌های اجتماعی پست کردند که براساس پیام‌های دریافتی آن‌ها در جی میل بود. به نظر می‌رسد انتقال این رویداد‌ها به تقویم گوگل از روز پنج شنبه شروع شده و تا دیروز ادامه داشته است.

طبق نوشته وب سایت «۹ to ۵ Google» کاربران می‌توانند با خاموش کردن قابلیت یکپارچه سازی سرویس‌های گوگل این باگ را متوقف کنند. برای این منظور آن‌ها باید در جی میل به Google Calendar و بعد به Setting و سپس به Events مراجعه کنند تا این قابلیت را متوقف کنند.

البته قابلیت یکپارچه سازی تقویم جی میل در حوزه گزینش رویداد‌ها و فعالیت‌های رزرو شده عملکرد خوبی داشته است. اما تیم تقویم گوگل معتقد است کاربران باید به طور جداگانه این چالش را گزارش کنند. این خبر خوبی است هرچند به دلیل ماهیت مشکل مذکور احتمالاً کارشناسان باید Google Workspace را به طور دقیق بررسی کنند و دلیل آن را بیابد.