Gerdab.IR | گرداب

هشدار فرانسه به کشورهای اروپایی درباره نفوذسایبری آمریکا

هشدار فرانسه به کشورهای اروپایی درباره نفوذسایبری آمریکا
تاریخ انتشار : ۲۶ دی ۱۴۰۱

به گفته رئیس شاخه دفاع سایبری فرانسه کشور‌های اروپایی با دادن اجازه فعالیت به کارشناسان سایبری آمریکا در شبکه‌های حساس خود را در معرض خرابکاری‌های احتمالی قرار می‌دهند.

به گزارش گرداب به نقل از راشاتودی، این نگرانی در حالی ابراز می‌شود که در سایه عملیات نظامی روسیه در اوکراین، آمریکا نیرو‌های سایبری خود را در خارج از کشورش قدرتمندتر کرده است.

به نوشته نشریه لوموند ژنرال آیمریک بونمرون رییس شاخه دفاع سایبری فرانسه در مصاحبه با یک هفته نامه اظهار کرده بود افزایش فعالیت تیم‌های دفاع سایبری آمریکا در شبکه‌های اروپایی سوالاتی را به وجود می‌آورد. وی همچنین ماه گذشته در جلسه کمیته دفاع شورای ملی فرانسه عملیات نیرو‌های آمریکایی را تهاجمی خوانده بود.

به گفته او کشور‌های اروپایی با دادن اجازه فعالیت به کارشناسان سایبری آمریکا در شبکه‌های حساس خود را در معرض خرابکاری‌های احتمالی قرار می‌دهند.

او هشدار داده بود تیم‌های آمریکایی در خصوص نفوذ بسیار فراتر عمل می‌کنند. فرمانده شاخه دفاع سایبری فرانسه به نشریه لوموند گفته است: آن‌ها اقدامات محافظتی انجام می‌دهند، اما حضورشان تحت تاثیر خدمت به دیپلماسی آمریکا است.

به گفته فرماندهی سایبری آمریکا، کشور‌های شریک می‌توانند از تیم‌هایش درخواست کنند که عملیات‌های جستجوی به‌شدت دفاعی (HFOs) در شبکه کشور‌های میزبان مستقر کنند. بر اساس بیانیه‌ای که در وب سایت آن منتشر شده، فرماندهی سایبری آمریکا تا آگوست ۲۰۲۲، ۳۵ عملیات مشابه در ۱۸ کشور از جمله استونی، لیتوانی، مونته نگرو، مقدونیه شمالی و اوکراین انجام داده است.