Gerdab.IR | گرداب

مدیران شبکه‌های اجتماعی در انتظار مجازات

مدیران شبکه‌های اجتماعی در انتظار مجازات
تاریخ انتشار : ۲۶ دی ۱۴۰۱

نمایندگان حزب محافظه کار انگلیس از نخست وزیر کشور خواسته اند بند جدیدی را در لایحه ایمنی آنلاین بپذیرد که طبق آن مدیران شبکه‌های اجتماعی مسئول محتوای مخرب برای کودکان هستند و مجازات می‌شوند.

به گزارش گرداب به نقل از پرس اسوسیشن، یکی از رهبران سابق حزب محافظه کار انگلیس از ریشی سوناک نخست وزیر این کشور خواسته تا اصلاحیه‌ای در لایحه ایمنی آنلاین را بپذیرد که طبق آن مدیران شبکه‌های اجتماعی برای شکست در حفاظت از کودکان در پلتفرم هایشان مجازات می‌شوند.

نخست وزیر انگلیس با انتقادات زیادی روبرو است. زیرا نمایندگان محافظه کار در پارلمان این کشور می‌خواهند در صورتیکه شبکه‌های اجتماعی اقداماتی جهت مسدود کردن کودکان در مقابل محتوای آنلاین مخرب انجام ندهند، مدیران آن‌ها از لحاظ کیفری مسئول شناخته شوند.

حدود ۵۰ نماینده پارلمان از جمله پریتی پاتل وزیر کشور سابق انگلیس و سر ایان دانکن اسمیت رهبر سابق حزب محافظه کار خواهان تغییر مذکور در لایحه ایمنی آنلاین شده اند.

اسمیت معتقد است اقدامات حفاظتی که اکنون در پیش نویس قانون ذکر شده، ضعیف هستند و از وزرای انگلیس خواسته تا لایحه را تأیید کنند.

به گفته او کودکان نیازمند اقدامات ایمنی بیشتری در مقابل مشاهده محتوای هرزنگاری و مربوط به خودکشی هستند.

این اقدام در حالی انجام می‌شود که طبق گزارش نشریات سوناک و میشل دونلان (وزیر فرهنگ انگلیس) در حال توافق با حزب محافظه کار هستند.