Gerdab.IR | گرداب

هک شدن ۱۲ سازمان مهم در ایتالیا

هک شدن ۱۲ سازمان مهم در ایتالیا
تاریخ انتشار : ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

هزاران سرور رایانه در ایتالیا هدف یک حمله باج افزاری قرار گرفته اند. به گفته آژانس ملی امنیت سایبری ایتالیا (ACN) این باج افزار سرور‌های یک شرکت آمریکایی را هدف گرفته اند.

به گزارش گرداب به نقل از رویترز، ACN به سازمان‌ها هشدار داده برای حفاظت از سیستم‌های خود اقداماتی انجام دهند.

به گفته روبرتو بالدونی مدیر عامل ACN، این حمله هکری با سواستفاده از یک شکاف نرم افزاری انجام می‌شود. این حمله در مقیاس وسیع انجام شده است.

سخنگوی VMare اعلام کرد این شرکت نرم افزاری از گزارش مذکور مطلع شده و در فوریه ۲۰۲۱ میلادی پس از کشف سواستفاده از این شکاف، از مشتریانش خواست تا وصله امنیتی را نصب کنند.

خبرگزاری ANSA ایتالیا به نقل از آژانس ملی امنیت سایبری این کشور اعلام کرد سرور‌هایی در کشور‌های اروپایی دیگر مانند فرانسه و فنلاند و همچنین آمریکا و کانادا هک شده اند.

به نظر می‌رسد حدود ۱۲ سازمان ایتالیایی تحت تاثیر این حمله قرار گرفته اند. در این میان به تعداد زیادی از سازمان‌ها نیز هشدار داده شده تا برای جلوگیری از قفل شدن سیستم هایشان اقداماتی انجام دهند.

مشتریان «تله کام ایتالیا» اوایل صبح دیروز از اختلالاتی در اینترنت خبر دادند. اما به نظر نمی‌رسد این دو مشکل بهم مرتبط باشند.

مقامات امنیت سایبری آمریکا نیز اعلام کردند مشغول ارزیابی تاثیر موارد هک گزارش شده هستند. در بیانیه آژانس امنیت سایبری و زیرساخت امنیت آمریکا آمده است: CISA با همکاری شرکایش در بخش عمومی و خصوصی مشغول ارزیابی تاثیرات رویداد‌های گزارش شده است و در صورت نیاز کمک رسانی فراهم می‌کند.