Gerdab.IR | گرداب

تبلیغات جذاب، ترفند مجرمانه سودجویان سایبری

تبلیغات جذاب، ترفند مجرمانه سودجویان سایبری
تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۴۰۱

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان تبلیغات جذاب را یکی از مهم‌ترین راه‌ های موجود برای ترغیب کاربران به انجام خواسته‌های مجرمان عنوان کرد که با همین تبلیغات جذاب و رنگارنگ کاربران فریب آنها را خورده و اقدام به انتشار اطلاعات مهم و نصب نرم افزارهای پیشنهادی می کنند.

به گزارش گرداب، سرهنگ احسان بهمنی صبح امروز (25 بهمن ماه) در جمع خبرنگاران، گفت: بعضاً مشاهده می کنیم در فضای مجازی افراد سودجو با استفاده از تبلیغات دروغین سعی دارند کاربران را با خود همراه کرده و اهداف مجرمانه خود را عملی کنند.

وی افزود: سرقت اطلاعات نیز یکی دیگر از اهداف مجرمانه سودجویان سایبری است و یکی از مواردی که حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی را تهدید می‌کند، اطلاعاتی است که در پیج‌ها و اکانت‌های خود منتشر کرده‌اند، اطلاعاتی که ممکن است با استفاده از ترفندهای مختلف و مهندسی اجتماعی به دست افراد سودجو بیفتد.

بهمنی اظهار کرد: بنابراین جدای از واقعی یا غیر واقعی بودن اعضاء باید نسبت به راه ‌های افزایش این اعضا و فالوورها دقت بیشتری به خرج داد.

سرهنگ بهمنی ادامه داد: تبلیغات جذاب یکی از مهم‌ترین راه‌ های موجود برای ترغیب کاربران به انجام خواسته‌های مجرمان است که با همین تبلیغات جذاب و رنگارنگ است که کاربران فریب آنها را خورده و اقدام به انتشار اطلاعات مهم و نصب نرم افزارهای پیشنهادی می کنند.

رئیس پلیس فتا استان اضافه کرد: برخی از اپلیکیشن‌ها برای افزایش فالوور کاربران طراحی شده است به نحوی که بعد از نصب توسط کاربران و عضویت در کانال‌ها و گروه‌های مختلف، تعداد فالورهای آنان افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد.