Gerdab.IR | گرداب

دولت بایدن به دنبال محدود کردن بیشتر هواوی در آمریکا

دولت بایدن به دنبال محدود کردن بیشتر هواوی در آمریکا
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۴۰۱

هواوی به عنوان یک شرکت چینی به دنبال گسترش همکاری‌های خود با شرکت‌های فعال آمریکایی مانند اینتل و کوالکام است، اما در این میان دولت آمریکا در حال سنگ اندازی و محدود کردن این شرکت است.

هواوی هم‌اکنون همکاری محدودی با شرکت‌هایی مثل اینتل و کوالکام دارد.

به گزارش گرداب بر اساس گزارش بلومبرگ، دولت ایالات متحده در حال بررسی مجدد مجوزهایی است که همکاری بین شرکت‌های آمریکایی و هواوی را امکان‌پذیر می‌کنند. منابع آگاه می‌گویند واشینگتن همزمان با افزایش تنش سیاسی با چین، در تلاش است سخت‌گیری بیشتری علیه شرکت‌های فعال در این کشور اعمال کند.

الن استوز، معاون وزیر بازرگانی آمریکا که بر اداره‌ی صنعت و امنیت نظارت دارد، می‌گوید: «قانون صدور مجوز که توسط دولت قبلی تعیین شد و هنوز برای هواوی اعمال می‌شود، به فناوری‌های قبل از 5G و پایین‌تر از سطح ابری امکان می‌دهد که به دست این شرکت برسند. همه‌ی این موارد هم‌اکنون در حال ارزیابی است.»

دولت جو بایدن قصد دارد دسترسی هواوی را به تمامی تأمین‌کنندگان آمریکایی ازجمله اینتل و کوالکام غیرممکن کند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که این دو شرکت هم‌اکنون به‌طور محدود با هواوی همکاری می‌کنند و پردازنده در اختیار این شرکت قرار می‌دهند.

فروش محصولات و سرویس‌های آمریکایی به هواوی از چهار سال پیش به‌شدت محدود شده، یعنی زمانی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده، غول چینی صنعت فناوری را به فهرست سیاه وزارت بازرگانی اضافه کرد. آمریکا اعتقاد دارد که هواوی تهدیدی برای امنیت ملی است. از آن زمان، شرکت‌های آمریکایی موظفند برای تجارت با هواوی، مجوز دریافت کنند.