Gerdab.IR | گرداب

حمایت سازمان‌های فدرال آمریکا از پلتفرم‌های هوش مصنوعی

حمایت سازمان‌های فدرال آمریکا از پلتفرم‌های هوش مصنوعی
تاریخ انتشار : ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۲

لینا خان، رئیس کمیسیون تجارت فدرال ایالات‌متحده آمریکا و مقامات سه سازمان فدرال دیگر متعهد شدند که با عنایت به اصول انصاف، برابری و عدالت از سیستم‌های خودکار در حال ظهور، از جمله پلتفرم‌های هوش مصنوعی حمایت کنند.

به گزارش گرداب، رئیس کمیسیون تجارت فدرال ایالات‌متحده آمریکا و مقامات سه سازمان فدرال دیگر متعهد شدند که با عنایت به اصول انصاف، برابری و عدالت از سیستم‌های خودکار در حال ظهور، از جمله پلتفرم‌های هوش مصنوعی حمایت کنند. به عقیده کارشناسان، ورود فزاینده هوش مصنوعی به زندگی روزمره شهروندان، بر حقوق مدنی، رقابت منصفانه، حمایت از مصرف‌کننده و فرصت‌های برابر اجتماعی تأثیر می‌گذارد.

لینا خان و مقامات ارشد بخش حقوق مدنی وزارت دادگستری، دفتر حمایت مالی از مصرف‌کنندگان و کمیسیون فرصت‌های شغلی برابر ایالات‌متحده در بیانیه مشترک متعهد به اجرای قوانین و مقررات لازم برای ترویج نوآوری مسئولانه در سیستم‌های خودکار شدند.

چهار سازمان یاد شده، پیشتر نسبت به استفاده نادرست از سیستم‌های خودکار هوش مصنوعی ابراز نگرانی کرده و اکنون تصمیم گرفته‌اند با این پدیده به شکل جمعی برخورد کرده و بر توسعه و استفاده از آن نظارت کنند.

لینا خان طی اظهار نظری در این مورد گفت: ما نسبت به سوءاستفاده از ابزارهای هوش مصنوعی برای کلاهبرداری و تبعیض آگاه هستیم و اجازه نمی‌دهیم تهدیدی متوجه مردم آمریکا باشد.

وی در ادامه افزود: «پیشرفت‌های فن‌آوری می‌تواند سبب بروز نوآوری‌های مهم شود؛ اما نباید پوششی برای قانون‌شکنی باشد. هوش مصنوعی ابداً معاف از قوانین نیست و کمیسیون تجارت فدرال مجری قانون برای مبارزه با رفتارهای تبعیض‌آمیز، فریبنده یا رقابت ناعادلانه خواهد بود.

کمیسیون تجارت فدرال متصدی افزایش رقابت و حمایت و آموزش مصرف‌کنندگان در کشور آمریکا است.

منبع: برنا