Gerdab.IR | گرداب

اپل استفاده کارمندان خود از چت‌جی‌پی‌تی را ممنوع کرد

اپل استفاده کارمندان خود از چت‌جی‌پی‌تی را ممنوع کرد
تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲

شرکت اپل معتقد است که کارمندان ممکن است داده‌های محرمانه را از طریق این فناوری‌های جدید افشا کنند. به همین دلیل استفاده کارمندان خود از ابزار چت‌جی‌پی‌تی و سایر چت‌بات‌های مشابه ممنوع کرده است.

به گزارش گرداب، به تازگی فناوری‌های هوش مصنوعی یادگیری ماشین و الگو‌های زبانی رشد زیادی داشته است و چت‌بات‌های زیادی منتشر شده که مهم‌ترین و نخستین آن‌ها چت‌جی‌پی‌تی متعلق به شرکت اوپن‌ای‌آی است. با رواج این ابزار‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، محققان درباره خطرات امنیتی ناشناخته آن‌ها صحبت کردند و اندکی پیش کارمندان شرکت سامسونگ ناخواسته اطلاعات محرمانه شرکت را به چت‌جی‌پی‌تی گفتند و باعث افشای آن شدند.

ابزار‌های هوش مصنوعی داده‌های ورودی از کاربران را ذخیره می‌کند و از آن‌ها برای آموزش بیشتر الگوریتم خود استفاده می‌کنند. قانون‌گذاران در سراسر دنیا به دنبال محدود کردن و مشخص کردن استفاده تجاری ابزار‌ها از داده‌های کاربران هستند. با این‌حال باید فرض را بر این گذاشت که تمام اطلاعاتی که به هوش مصنوعی داده می‌شود، افشا خواهد شد.

به تازگی شرکت اپل نیز در اقدامی مشابه سامسونگ استفاده کارمندان خود از ابزار چت‌جی‌پی‌تی و سایر چت‌بات‌های مشابه ممنوع کرده است. اپل خود نیز در حال کار بر روی ابزار مشابهی است و می‌خواهد چت‌بات هوش مصنوعی خود را عرضه کند.

منبع: وال‌استریت‌ژورنال