Gerdab.IR | گرداب

پس از آغاز جنگ اوکراین؛

افزایش حملات سایبری به شرکت‌های آلمانی

افزایش حملات سایبری به شرکت‌های آلمانی
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۴۰۲

بررسی‌های یک سازمان‌های دولتی در آلمان نشان می‌دهد ۱۱ درصد از شرکت‌های آلمانی در سال ۲۰۲۲ هدف حمله سایبری قرار گرفته‌اند و خطر حملات سایبری پس از آغاز جنگ اوکراین به شکل چشمگیری افزایش داشته است.

به گزارش گرداب، در یک نظرسنجی که از سوی دفتر امنیت اطلاعات فدرال آلمان (BSI) و انجمن آژانس‌های بازرسی فنی و انجام شد، ۱۱ درصد از شرکت‌های آلمانی، رخنه امنیتی فناوری اطلاعات را در طول سال ۲۰۲۲ گزارش کردند که نشان می‌دهد حدود ۵۰ هزار حمله سایبری انجام شده است.

در میان شرکت‌های آلمانی که در این نظرسنجی شرکت کردند، ۵۸ درصد اعلام کردند ریسک امنیت سایبری فزاینده را پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین ثبت کردند. این خطر به خصوص برای شرکت‌های بزرگتر، بخش دولتی و شرکت‌های بخش درمانی، شدیدتر بوده است.

این نظرسنجی نشان داد ۵۵ درصد از شرکت‌هایی که هدف حمله سایبری قرار گرفته‌اند، امنیت سایبری خود را در برابر خطر بالاتر حمله هکرها، تقویت کرده‌اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، یوهانس بوزمان، رئیس انجمن آژانس‌های بازرسی فنی اظهار کرد: علاوه بر جنگ اوکراین، تحولات در زمینه هوش مصنوعی مولد هم باعث تشدید ریسک امنیت سایبری شده است. اشتباهات و فرمولاسیون‌هایی که باعث می‌شد ایمیل‌های فیشینگ به راحتی قابل تشخیص باشند، دیگر به زودی وجود نخواهند داشت.