Gerdab.IR | گرداب

با رأی دادگاهی در آمریکا؛

ادغام اکتیویژن در مایکروسافت متوقف شد

ادغام اکتیویژن در مایکروسافت متوقف شد
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۴۰۲

یک دادگاه در آمریکا درخواست کمیسیون فدرال تجارت این کشور مبنی بر توقف موقت ادغام شرکت اکتیویژن بلیزارد در مایکروسافت را پذیرفت و یک جلسه استماع در هفته آینده تعیین کرد.

به گزارش گرداب به نقل از رویترز، ادوارد داولیا قاضی منطقه‌ای آمریکا یک جلسه استماع شواهد دو روزه درباره درخواست کمیسیون فدرال تجارت آمریکا (FTC) برای صدور حکم اولیه در تاریخ‌های ۲۲ تا ۲۳ ژوئن در سانفرانسیسکو برنامه ریزی کرد. بدون حکم دادگاه، مایکروسافت می‌توانست این قرارداد ۶۹ میلیارد دلاری را روز جمعه تکمیل کند.

کمیسیون فدرال تجارت آمریکا که قانون آنتی تراست را اجرا می‌کند در اوایل دسامبر ۲۰۲۲ میلادی از دادگاه خواسته بود این عملیات ادغام را متوقف کند.

در همین راستا قرار است یک جلسه استماع شواهد قبل از آغاز دادگاه در ۲ آگوست انجام شود.

با توجه به جلسه استماع در اواخر ژوئن، دادگاه فدرال تصمیم می‌گیرد که آیا یک دستور مقدماتی (که در طول بررسی اداری پرونده ادامه خواهد داشت) ضروری است یا خیر. FTC دیروز به دنبال مسدودسازی موقت ادغام اکتیویژن در مایکروسافت بود.

به گفته داویلا دستور موقتی که دیروز صادر شد برای حفظ وضعیت استارت آپ تا زمانیکه شکایت بررسی نشده و همچنین توانایی دادگاه برای تصمیم گیری لازم است.

مایکروسافت و اکتیویژن باید تا ۱۶ ژوئن استدلال‌های قانونی در مخالفت با دستور مقدماتی ارائه دهند. FTC نیز ملزم به پاسخگویی در ۲۰ ژوئن است.