Gerdab.IR | گرداب

وزیر ارتباطات: ایران مدل توسعه اینترنت خود را دارد

وزیر ارتباطات: ایران مدل توسعه اینترنت خود را دارد
تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۴۰۲

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه ما مدل توسعه اینترنت خود را داریم، تصریح کرد: در کشور کسی بدنبال قطع یا ایجاد محدودیت روی اینترنت نیست.

به گزارش گرداب به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، «عیسی زارع‌پور» در پاسخ به خبرنگاری درخصوص اینکه آیا مدل توسعه اینترنت در ایران مدل چینی است، افزود: در چین کار ویژه‌ای انجام شده و پلتفرم‌های بومی خود را دارد، اما ما مدل توسعه خود را داریم و البته به دنبال همکاری و هم افزایی با همه کشور‌ها از جمله چین هستیم.

وی ادامه داد: چین جزو کشور‌های پیشرو در حوزه توسعه نسل پنجم و ششم تلفن همراه است و فناوری فقط محصور در غرب نیست و از ظرفیت‌های این کشور برای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی کشور استفاده خواهیم کرد.

زارع پور تصریح کرد: با تلاش جوانان نخبه کشور، سکو‌های مورد نیاز برای تعامل مردم با یکدیگر و خدمات برخط مختلف برای مردم عزیزمان فراهم شده است.

وزیر ارتباطات همچنین افزود: کسی در کشور بدنبال قطع اینترنت یا ایجاد محدودیت روی اینترنت نیست و متناسب با نیاز کشور برای فعالیت پلتفرم‌هایی که قوانین کشور را رعایت کنند، زیرساخت‌های لازم را فراهم می‌کنیم.

منبع: ایرنا