Gerdab.IR | گرداب

سرقت اطلاعات ۴۵ هزار دانش آموز نیویورکی

سرقت اطلاعات ۴۵ هزار دانش آموز نیویورکی
تاریخ انتشار : ۰۵ تير ۱۴۰۲

بخش آموزش شهر نیویورک جدیدترین سازمانی است که از سرقت داده‌های خصوصی خبرداده است. این داده‌ها به وسیله باگ نرم افزاری MOVEit منتقل شده اند.

به گزارش گرداب، این سازمان در ایمیلی که به والدین اعلام کرده اطلاعات خصوصی حدود ۴۵هزار دانش آموز از جمله در برخی موارد شماره تامین اجتماعی و تاریخ تولد آن‌ها فاش شده است.

بخش آموزش این شهر اعلام کرده اطلاعات خصوصی کارمندان نیز هک شده، اما مشخص نکرده چه تعداد معلم و پرسنل تحت تاثیر این رویداد قرار گرفته اند.

در بخشی از بیانیه این سازمان آمده است: ایمنی و امنیت دانش آموزان و کارمندان مان از جمله اطلاعات و داده‌های خصوصی آن‌ها اهمیت زیادی برای بخش آموزش شهر نیویورک دارد. اولویت اصلی ما تعیین اطلاعات محرمانه فاش شده و تاثیر خاص آن بر هر یک از قربانیان است. هنگامیکه فرایند تعیین اطلاعات فاش شده، تکمیل شد، ما برای قربانیان هشدار می‌فرستیم. همراه هشدار، هر فردی که اطلاعاتش فاش شده، می‌تواند به یک سیستم رصد هویت دسترسی یابد.

بخش آموزش شهر نیویورک یکی از سازمان‌های متعددی است که با حمله iMOVEit روبرو شده است. گروه باج افزاری Clop که به رابطه با هکر‌ها مرتبط است، مسئولیت حمله را در اوایل ماه ژوئن قبول کرد. این گروه از یک باگ در نرم افزار انتقال فایل برای نفوذ به صد‌ها شرکت استفاده کرده است.