Gerdab.IR | گرداب

شکایت رگولاتور آمریکا از آمازون

شکایت رگولاتور آمریکا از آمازون
تاریخ انتشار : ۱۰ تير ۱۴۰۲

کمیسیون فدرال تجارت به دنبال شکایتی دیگر از کسب‌وکار آنلاین آمازون است.

به گزارش گرداب، نهاد رگولاتوری آمریکا آمازون را به سوءاستفاده از قدرت خود متهم کرده است. به گفته این نهاد آمازون از قدرت خود در بازار برای اجرای سرویس ناعادلانه پاداش و مجازات استفاده می‌کند.

این پرونده بخشی از تلاش‌های دولت بایدن برای افزایش رقابت در حوزه فناوری و حفاظت از مصرف‌کنندگان در مقابل شرکت‌های بزرگ فناوری است.

این آخرین شکایتی است که اف‌تی‌سی یا کمیسیون فدرال تجارت علیه آمازون اجرایی می‌کند. پیش از این آمازون متهم شده بود که بدون اجازه سرویس کاربرانش را به اشتراک پولی تبدیل کرده است. رگولاتوری آمریکا همپنین به خرید کسب‌وکار iRobot توسط آمازون ورود کرده بود.

از سال ۲۰۱۹ کمیسیون فدرال تجارت بار‌ها آمازون را به دادگاه کشانده است. این نهاد به دنبال این است که بررسی کند انبار‌ها و سرویس‌های توزیع آمازون چطور فعالیت می‌کنند. همچنین از این شرکت خواسته شده که هرنوع توافقی با شرکت اپل را باید به اطلاع رگولاتوری برساند.

چندی پیش نهاد ضدانحصاری ایتالیا نیز آمازون را ۱.۱ میلیارد یورو جریمه کرد، زیرا از موضع مسلط خود در بازار سوءاستفاده می‌کند. این قانون‌گذار همچنین مدعی بود که آمازون سرویس توزیع خود را تبلیغ کرده است و جلوی سایر کسب‌وکار‌ها را گرفته است.

منبع: رویترز