Gerdab.IR | گرداب

تعداد پیام‌های کاربران بدون تیک آبی در توئیتر محدود شد

تعداد پیام‌های کاربران بدون تیک آبی در توئیتر محدود شد
تاریخ انتشار : ۰۱ مرداد ۱۴۰۲

توئیتر به زودی قانون جدیدی را اجرا و محدودیتی بر تعداد پیام‌های مستقیم (Direct Message) روزانه افراد تایید نشده و بدون تیک آبی وضع می‌کند.

به گزارش گرداب، توئیتر یک بار دیگر استفاده از پلتفرمش را برای افرادی که از تیک آبی عضویت ندارند، سخت‌تر کرد. توئیتر اعلام کرد این تغییر بخشی از تلاش‌ها برای کاهش اسپم در پیام‌های مستقیم است که اخیرا به شدت افزایش یافته است.

وب سایت این پلتفرم در ۱۴ جولای تنظیمات جدیدی برای بخش پیام‌ها که پیام مستقیم از حساب کاربری که افراد فالو می‌کنند به اینباکس آن‌ها و پیام‌های مستقیم از کاربران احراز هویت شده که آن‌ها را فالو نمی‌کنند را به بخش ورودی درخواست پیام ارسال می‌کند.

به گفته توئیتر با این روش یک هفته پس از ارائه تنظیمات جدید میزان پیام‌های اسپم ۷۰ درصد کمتر شد. قبل از آن وب‌سایت امکان ارسال پیام مستقیم به افرادی که آن‌ها را فالو نمی‌کنند را فقط به کاربران دارای تیک آبی محدود کرده بود.

هرچند توئیتر اعلام کرد تغییرات آتی برای کاهش پیام‌های مستقیم اسپم است، اما همچنان به نظر می‌رسد اقدامی نامحسوس برای آن است که کاربران احراز هویت نشده را به سمت پرداخت حق عضویت برای دریافت تیک آبی هدایت کند.

در حقیقت بیانیه وب سایت به طور واضح به کاربران اعلام می‌کند امروز عضو شوید تا بتوانید پایم‌های بیشتری بفرستید و حاوی لینکی به صفحه عضویت است.

توئیتر قبلا محدودیتی بر تعداد توئیت‌هایی که کاربر در روز می‌تواند ببیند، وضع کرده بود و براساس آن حساب‌های بدون تیک آبی فقط می‌توانند ۶۰۰ پست در روز ببینند.