Gerdab.IR | گرداب

دامنه‌ی ایکس ایلان ماسک در اندونزی فیلتر شد

دامنه‌ی ایکس ایلان ماسک در اندونزی فیلتر شد
تاریخ انتشار : ۰۴ مرداد ۱۴۰۲

سایت ایکس دات کام به علت مقابله با محتوا‌های منفی، در این کشور مسدود شد.

به گزارش گرداب، وزارت ارتباطات و انفورماتیک اندونزی اعلام کرد که سایت شبکه اجتماعی ایکس محدود شده است، زیرا این دامنه پیش از این توسط سایت‌هایی استفاده شده است که قوانین سختگیرانه کشور علیه محتوای منفی را رعایت نمی‌کنند.

عثمان کانسونگ، مدیر کل اطلاعات و ارتباطات عمومی این وزارتخانه اظهار کرد: دولت با "ایکس" برای روشن شدن ماهیت این سایت، تماس گرفته است. کانسونگ روز سه‌شنبه به مطبوعات داخلی گفته بود: اوایل امروز، با نمایندگان توییتر صحبت کردیم و آن‌ها نامه‌ای به ما ارسال خواهند کرد تا اعلام کنند که X.com توسط توییتر استفاده خواهد شد.

این اقدام به معنای آن است که کاربران اندونزیایی در حال حاضر نمی‌توانند به این پلتفرم دسترسی داشته باشند که گویا حدود ۲۴ میلیون کاربر در میان جمعیت ۲۷۰ میلیونی اندونزی دارد.

ایلان ماسک دوشنبه هفته جاری اعلام کرد که توییتر، نام و لوگوی خود را تغییر خواهد داد و به جای پرنده آبی، حرف ایکس در یک پس زمینه سیاه، قرار می‌گیرد. ماسک این تغییر برند را که با واکنش‌های مختلفی در میان کاربران روبرو شده است، به عنوان نخستین گام برای تبدیل این پلتفرم به یک اپلیکیشن همه منظوره توصیف کرده که خدماتی فراتر از شبکه اجتماعی مانند پرداخت و بانکداری عرضه خواهد کرد.

اندونزی که اکثر جمعیتش مسلمان هستند، در خصوص مسدود کردن یا تهدید به مسدود کردن وب‌سایت‌های پرطرفدار، روال خاصی دارد. مقامات اندونزی در سال ۲۰۲۲ اعلام کردند اگر سایت‌های محبوبی از جمله نتفلیکس، گوگل، فیس‌بوک، اینستاگرام و توییتر درباره جزئیات محتوایی که در پلتفرم‌هایشان نمایش داده می‌شود به این مقامات مربوطه توضیحات ارائه نکنند، مسدود خواهند شد. همه سایت‌ها موفق شدند با ثبت نام قبل از مهلت مقرر، از ریسک ممنوعیت اجتناب کنند.

منبع: سیتنا