Gerdab.IR | گرداب

دولت آمریکا به دنبال بررسی باگ‌های امنیتی مایکروسافت

دولت آمریکا به دنبال بررسی باگ‌های امنیتی مایکروسافت
تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

یک سازمان ایمنی سایبری آمریکا چالش‌های مربوط به زیرساخت احراز هویت و شناسایی ابر رایانش محوری را بررسی می‌کند. همچنین دامنه بررسی‌ها به مایکروسافت و سیستم ایمیل رایانش ابری آن نیز می‌رسد.

به گزارش گرداب به نقل از رویترز، این بررسی شامل نشتی اخیر اطلاعات درمایکروسافت می‌شود که به سرقت ایمیل سازمان‌های دولتی منجر شد.

«هیئت بررسی ایمنی سایبری» این اقدام را انجام می‌دهد و طی فرایند مذکور هدف گیری‌های خطرناک در محیط‌های ابر رایانشی را بررسی می‌کند.

آلیخاندرو مایورکاس وزیر امنیت داخلی آمریکا در بیانیه‌ای در این باره گفت: سازمان‌هایی در تمام سطوح برای ارائه سرویس هایشان به مردم آمریکا به ابر رایانشی اتکا دارند. به همین دلیل باید نقاط ضعف این فناوری را درک کنیم.

بررسی مذکور در حالی انجام می‌شود که سناتور ران وایدن در ماه جولای از کمیسیون فدرال تجارت آمریکا، آژانس امنیت سایبری و زیر ساخت و وزارت دادگستری خواسته بود تا پس از هک مایکروسافت، درباره این شرکت اقدامی انجام دهند.

پس از آنکه آشکار شد هکر‌هایی از سوی چین نیمی از کلید‌های رمرگذاری شده مایکروسافت را در اختیار دارند و از یک باگ در رمزگذاری برای دسترسی به پلتفرم ایمیل شرکت در بستر ابر رایانشی استفاده می‌کنند، این شرکت با فشار‌های مضاعفی روبرو شد.