Gerdab.IR | گرداب

برنامه جدید کاخ سفید برای حفاظت از داده‌های شخصی

برنامه جدید کاخ سفید برای حفاظت از داده‌های شخصی
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۴۰۲

به گفته مقامات، آژانس عالی ایالات متحده برای حمایت مالی از مصرف کننده، برنامه‌های خود در کاخ سفید برای نظارت بر شرکت‌هایی که داده‌های شخصی افراد را ردیابی و می‌فروشند، اعلام خواهد کرد.

به گزارش گرداب، این اقدام بخشی از نظارت گسترده دولت بایدن بر رویه‌های حریم خصوصی این صنعت است.

به گفته روهیت چوپرا، مدیر دفتر حمایت مالی از مصرف کنندگان ایالات متحده (CFPB)، رفتار کارگزاران داده می‌تواند نگران کننده باشد، زیرا داده‌های حساسی که در هوش مصنوعی به کار می‌رود را می‌توان از پرسنل نظامی، افرادی که دچار زوال عقل هستند و دیگران جمع آوری کرد.

او در این باره می‌گوید: CFPB گام‌هایی جدید برمی دارد تا کارگزاران نوین داده‌ها در صنعت نظارت بدانند که نمی‌توان جمع آوری و اشتراک گذاری داده‌ها را به طور غیرقانونی انجام داد.

جو بایدن رییس جمهور آمریکا سال گذشته از کمیسیون فدرال تجارت برای حفاظت از حریم خصوصی زنانی کمک خواسته بود که خواستار خدمات درمانی بودند و ممکن بود در برخی از ایالت‌ها با اقدام قانونی روبرو شوند.

کمیسیون فدرال تجارت نیز از یک شرکت در آیداهو برای فروش داده‌های موقعیت مکانی موبایل شکایت کرده بود.

مقامات CFPB اعلام کردند: طبق قانون مذکور شرکت‌های بیشتری شامل قانون گزارش دهی اعتبار منصفانه (Fair Credit Reporting Act) می‌شوند و باید استفاده از داده‌های مربوط به تاریخچه پرداخت نقدی، درآمد شخصی و سوابق جنایی را پوشش دهند.