Gerdab.IR | گرداب

اسکن قرنیه افراد برای مدیر اوپن ای‌آی دردسرساز شد

اسکن قرنیه افراد برای مدیر اوپن ای‌آی دردسرساز شد
تاریخ انتشار : ۱۱ شهريور ۱۴۰۲

ناظر داده فرانسه شرکت ورد کوین متعلق به مدیر شرکت سازنده چت جی پی تی که اسکن قرنیه افراد را جمع آوری می‌کند را بررسی کرد.

به گزارش گرداب، ناظر داده فرانسه دفتر شرکت «وردکوین» در پاریس را بررسی کرد. این شرکت ارز دیجیتال به سم آلتمن از بنیانگذاران چت جی پی تی تعلق دارد و در روز‌های اخیر تحت فشار جهانی بوده است.

سازمان CNIL، که بر حفاظت از داده‌ها در فرانسه نظارت می‌کند در ماه جولای اعلام کرد درباره وردکوین تحقیقی انجام می‌دهد، زیرا قانونی بودن داده‌های بیومتریکی که جمع آوری می‌کند، پرسش برانگیز است.

سخنگوی CNIL پس از گزارش‌هایی در همین زمینه روز گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد: کنترل‌های مذکور در دفاتر ورد کوین انجام شد.

اما از اعطای جزئیات بیشتر خودداری کرد. ورد کوین از کاربران می‌خواهد در مقابل دریافت ID دیجیتال اسکن قرنیه خود را در اختیارش قرار دهند. در برخی کشور‌ها نیز این شرکت در ازای اسکن مذکور به افراد رمزارز رایگان می‌دهد. در وب سایت ورد کوین ذکر شده تاکنون ۲.۱ میلیون نفر آماده شرکت در این فرایند است که بیشتر به طور آزمایشی طی ۲ سال آینده انجام خواهد شد.

ورد کوین نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: تیم وردکوین از هرفرصتی برای پاسخ دادن به سوالات درباره مقاصد پروژه و اهدافش استفاده می‌کند.