Gerdab.IR | گرداب

سوءاستفاده فیسبوک از اطلاعات بیماران آمریکایی

سوءاستفاده فیسبوک از اطلاعات بیماران آمریکایی
تاریخ انتشار : ۱۸ شهريور ۱۴۰۲

دادگاهی در ایالت کالیفرنیا اجازه داده شکایتی دسته جمعی از شرکت متا ثبت شود، زیرا این شرکت با کمک یکی از ابزارهایش اطلاعات بیماران را برای تبلیغات هدفمند جمع آوری کرده است.

به گزارش گرداب، یک قاضی دادگاه فدرال در آمریکا اعلام کرد گروهی از بیماران بستری شده در بیمارستان‌ها و تهیه کنندگان خدمات درمانی که از ابزار ردیابی متا پیکسل استفاده کرده اند، می‌توانند به دلیل نقض حریم خصوصی پزشکی شان از شرکت متا شکایت کنند.

به گفته ویلیام اوریک قاضی دادگاه سانفرانسیسکو، شاکیان می‌توانند به دلیل نقض قانون استراق سمع فدرال و قانون حریم خصوصی ایالت کالیفرنیا علیه متا شکایت کنند. همچنین متا قرداد‌های خود را برای نظارت بر حریم خصوصی فیس بوک زیر پا گذاشته است.

قاضی در متنی ۲۶ صفحه‌ای توضیح داده این پرونده ادعا‌ها مبنی بر آنکه اطلاعات خدمات درمانی به طور عمدی جمع آوری و به متا منتقل شده است را نفی نمی‌کند.

شاکیان مدعی هستند هنگامیکه وارد پورتال مخصوص بیماران شدند، ابزار متا پیکسل اطلاعات حساس درباره سلامت آن‌ها را به متا منتقل کرده است. این ابزار در پرتال‌ها نصب شده بود و به متا اجازه می‌داد از تبلیغات هدفمند درآمدزایی کنند.

البته قاضی ادعا‌های دیگر شاکیان را رد کرد. این پرونده خواهان غرامتی نامشخص برای تمام کاربرانی شده که ابزار متا اطلاعات سلامتی شان را جمع آوری کرده است.