Gerdab.IR | گرداب

فشار استرالیا برای رعایت حقوق کودکان توسط موتور‌های جستجو

فشار استرالیا برای رعایت حقوق کودکان توسط موتور‌های جستجو
تاریخ انتشار : ۱۸ شهريور ۱۴۰۲

استرالیا موتور‌های جستجو را مجاب خواهد کرد تا مطالب مربوط به کودک آزاری ساخته شده توسط هوش مصنوعی را از نتایج جستجو حذف کنند.

به گزارش گرداب، رگولاتور اینترنت استرالیا روز جمعه اعلام کرد این کشور موتور‌های جستجو مانند گوگل و بینگ را وادار خواهد کرد تا اقداماتی را برای جلوگیری از به اشتراک گذاری مطالب ایجاد شده توسط هوش مصنوعی در مورد سوء استفاده جنسی از کودکان انجام دهند.

جولی اینمن گرانت، کمیسر امنیت الکترونیک این کشور در بیانیه‌ای گفت که دولت موتور‌های جستجو را ملزم می‌کند تا اطمینان حاصل کنند که چنین محتوایی در نتایج جستجو مشخص نمی‌شوند.

اینمن گرانت گفت: «استفاده از هوش مصنوعی مولد آنقدر سریع رشد کرده که فکر می‌کنم تا حدی تمام دنیا را غافلگیر کرده است.»

وی افزود: زمانی که بزرگترین بازیگران صنعت اعلام کردند که هوش مصنوعی مولد را در عملکرد‌های جستجوی خود ادغام خواهند کرد، ما به فکر تنظیم آن افتادیم.

در اوایل سال جاری میلادی، رگولاتور این کشور کد‌های ایمنی را برای چندین سرویس اینترنتی دیگر مانند رسانه‌های اجتماعی، برنامه‌های کاربردی گوشی‌های هوشمند و ارائه دهندگان تجهیزات ثبت کرد. این کد‌ها در اواخر سال ۲۰۲۳ اعمال می‌شوند و در واقع برای انجام اعمال نظارتی روی سیستم‌ها تعریف می‌شوند.

تنظیم کننده هنوز در حال کار بر روی توسعه کد‌های ایمنی مربوط به ذخیره سازی اینترنتی و سرویس‌های پیام خصوصی است که با مقاومت طرفداران حفظ حریم خصوصی در سراسر جهان مواجه شده است.