Gerdab.IR | گرداب

غلبه هواوی بر تحریم‌های آمریکا؛ از ریزپردازنده‌های جدید چین رونمایی شد

غلبه هواوی بر تحریم‌های آمریکا؛ از ریزپردازنده‌های جدید چین رونمایی شد
تاریخ انتشار : ۱۸ شهريور ۱۴۰۲

این شرکت چینی که در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ تحت شدیدترین تحریم‌های آمریکایی قرار گرفته بود توانسته است چیپ‌های ۷nm تولید کند و در گوشی جدید خود Mate۶۰ به کار بگیرد.

به گزارش گرداب، شاید زمانی که آمریکایی‌ها در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ شرکت هواوی را هدف شدیدترین تحریم‌های خود قرار دادند، باور نمی‌کردند به این سرعت چینی‌ها بتوانند چیپ‌ها ۷nm بسازند و در گوشی‌های جدید Mate۶۰ از آن رونمایی کنند. چین امروز توانسته است مانع بزرگی را در زمینه ساخت تراشه وریزپردازنده پشت سر بگذارد.

شرکت هواوی، پیش فروش تلفن هوشمند «میت ۶۰ پرو پلاس» را آغاز کرد و مدل جدیدی را به این سری افزود که به دلیل موفقیت جهانی این شرکت چینی در دور زدن تحریم‌های آمریکا، توجه جهانی را برانگیخته است.

هواوی بدون هیچ تبلیغات قبلی درست مانند گوشی «میت ۶۰ پرو» که دو هفته پیش عرضه کرد، در فروشگاه آنلاین رسمی خود اعلام کرد برای تلفن هوشمند «میت ۶۰ پرو پلاس»، دریافت سفارش خرید را آغاز خواهد کرد.

مشخصاتی که هواوی برای این گوشی اعلام کرده است، قابلیت اتصال همزمان به دو ماهواره و حافظه داخلی بزرگتر در مقایسه با «میت ۶۰ پرو» است. اما قیمت این گوشی اعلام نشده است.

تست سرعت که توسط خریداران در شبکه‌های اجتماعی چین به اشتراک گذاشته شده است، نشان می‌دهد که گوشی «میت ۶۰ پرو» قادر است سرعت دانلودی فراتر از گوشی‌های ۵ G رده بالا داشته باشد.

تجزیه و تحلیل قطعات این گوشی توسط شرکت «تِک اینسایتس» نشان داد که در ساخت این گوشی از تراشه جدید کرین ۹۰۰۰ اس ساخت شرکت SMIC استفاده شده است.

بر اساس گزارش رویترز، هواوی روز جمعه همچنین مدل «هواوی میت ایکس فایو» را عرضه کرد که مدل جدید سری گوشی تاشوی این شرکت است.