Gerdab.IR | گرداب

لزوم هوشمندسازی شبکه پستی کشور

لزوم هوشمندسازی شبکه پستی کشور
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۴۰۲

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: انتظار ما در شرکت ملی پست این است که شتاب در روند هوشمندسازی را در دستور کار خود قرار دهند تا بتوانیم به مردم اعلام کنیم که این شبکه هوشمند شده است.

به گزارش گرداب، عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - در مراسم رونمایی از چندین پروژه شرکت ملی پست، اظهار کرد: جزو دستگاه‌هایی هستیم که همکاران ما در شرکت ملی پست شبانه روز فعالیت می‌کنند.

وی افزود: هر بسته پستی که وارد شبکه پستی می‌شود یک گره از فردی را باز می‌کند و سالی ۳۰۰ میلیون بسته پستی توسط این شرکت جابه جا می‌شود. بار‌ها بر هوشمند سازی پست صحبت و تاکید شده و قدم‌های خوبی در این زمینه برداشته شده است، اما باید این موضوع شتاب بگیرد.

زارع پور گفت: انتظار ما از همکاران ما در شرکت ملی پست این است که شتاب در روند هوشمند سازی را در دستور کار خود قرار دهند تا بتوانیم به مردم اعلام کنیم که این شبکه هوشمند شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه سخنانش با تاکید کرد اینکه امروز پست به پیشران اقتصاد دیجیتال تبدیل شده است، تصریح کرد: هر روز بر تعداد کسب و کار‌ها افزوده می‌شود و در واقع هر کسب و کاری که ایجاد می‌شود نیازمند جابه جایی مرسولات خود هستند که رکن اصلی آن پست است.

وی در ادامه گفت: تحول در پست منجر به توسعه کسب و کار‌ها خواهد شد که این امر باید با استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش بنیان و بخش خصوصی رخ دهد.