Gerdab.IR | گرداب

آموزش هک حساب‌های بانکی توسط داعش

آموزش هک حساب‌های بانکی توسط داعش
تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۴۰۲

برخی طرفداران داعش در فضاهای مجازی اختصاصی این گروه، نحوه هک حساب افرادی که کافر تلقی می‌کنند را آموزش می‌دهند.

به گزارش گرداب، برخی از اعضای داعش در پایگاه‌های مجازی اختصاصی این گروه نحوه استفاده از قابلیت اتصال NFC و هک این قابلیت را با استفاده از ابزار Flipper Zero برای کسب درآمد و ضربه زدن به کفار آموزش می‌دهند.

گفتنی است که NFC مخفف کلمه Near Field Communication است و مجموعه‌ای از استاندارد‌های مخابرات بی‌سیم در فاصله‌های بسته و کوتاه را شامل می‌شود. تلفن‌های هوشمند و یا گجت‌هایی که از امکان اِن‌اف‌سی برخوردارند می‌توانند به سادگی اطلاعات را بین خود جابه‌جا کنند.

برخی از قابلیت‌های قابلیت اتصال NFC عبارت اند از: پرداخت الکترونیکی و بیسیم، پرینت آنی تصاویر، انتقال تصویر از موبایل به تلویزیون، شارژ باتری گجت هوشمند، انتقال صدا به اسپیکر، استفاده در کارت‌هایی همچون کارت غذای دانشگاه‌ها، بلیت مترو و غیره، قفل گشایی درب مکان‌های مختلف یا اتومبیل.

اما ابزار Flipper Zero یک ابزار چند کاره برای برای تحقیق و بررسی پروتکل‌های رادیویی، سیستم‌های کنترل دسترسی، سخت افزار و ... است. از کاربرد‌های آن میتوان به گیرنده مادون قرمز ان اشاره کرد. محدوده زیر ۱ گیگاهرتز محدوده فعالیت دستگاه‌های بی‌سیم و سیستم‌های کنترل دسترسی، مانند کنترل از راه دور درب گاراژ، راه بند‌های برقی، حسگر‌های اینترنت اشیا و سیستم‌های بدون کلید از راه دور است. فیلیپر می‌تواند فرکانس این دستگاه‌ها را ضبط و به هنگام نیاز پخش کند. فلیپر زیرو می‌تواند کارت‌های NFC را اسکن کند.

کاربران داعشی با در اختیار قرار دادن لینک‌های مختلف و معرفی ابزار‌ها و بدافزار‌های گوناگون در فضا‌های اختصاصی خود، دیگر داعشی‌ها را نسبت به دسترسی به حساب کفار ترغیب کرده تا ایشان بتوانند به راحتی این حساب‌ها را هک کنند.

منبع: پایگاه تحلیلی خبری «تحولات جهان اسلام»