Gerdab.IR | گرداب

اخراج دوباره کارمندان آمازون

اخراج دوباره کارمندان آمازون
تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۴۰۲

آمازون حدود ۱۸۰ شغل مربوط به بخش بازی‌های رایانشی خود را کاهش می‌دهد. این دومین مرحله اخراج‌های خرده فروش آنلاین در کمتر از یک هفته است. چنین اقدامی نشان دهنده تغییر وسیع‌تر ساختار شرکت است.

به گزارش گرداب، کریستوف هارتمن نائب رییس آمازون گیمز در ایمیلی در ۱۳ نوامبر نوشته است: پس از فرایند اصلی استخدام در آوریل، مشخص شد که باید بیشتر از حوزه‌های در حال رشد با پتانسیل گسترش کسب وکار، روی منابع مان تمرکز کنیم.

این شرکت از روز گذشته (دوشنبه) به کارمندان اعلام کرده اخراج شده اند. این دومین مرحله اخراج نیرو در بخش بازی‌های رایانشی آمازون در سال جاری میلادی نیز به حساب می‌آید. آمازون در ماه آوریل نیز حدود ۱۰۰ نیرو در بخش بازی‌های رایانشی اخراج کرد.

به گفته منابع آگاه، هفته گذشته آمازون در بخش‌های پخش موسیقی و پادکست نیز افرادی را اخراج کرد. همچنین این شرکت نیرو‌های محدودی در بخش منابع انسانی خود را اخراج کرده است.

بخش بازی‌های رایانشی آمازون، نسخه‌های قابل دانلود بسیاری از این نرم افزار‌ها و همچنین برخی کانال‌های توییچ و سرویس‌های دیگر را اداره می‌کند. این شرکت همچنان روی توسعه و انتشار بازی‌هایی مانند «بلو پروتکل» و بازی‌های رایگان دیگر در بخش «پرایم گیمینگ» کار می‌کند.

پرایم گیمینگ یک مزیت است که به عنوان بخشی از عضویت سالانه سرویس پرایم ارائه می‌شود و شامل ارسال رایگان و پخش رایگان ویدئو است.