Gerdab.IR | گرداب

اروپا خواستار شفافیت متا درباره مقابله با کودک آزاری شد

اروپا خواستار شفافیت متا درباره مقابله با کودک آزاری شد
تاریخ انتشار : ۱۱ آذر ۱۴۰۲

رگولاتور‌های اتحادیه اروپا خواستار جزییاتی درباره اقدامات متا برای مقابه با محتوای کودک آزار در اینستاگرام شدند. تیک تاک و ایکس نیز در خواست‌های مشابهی دریافت کرده اند.

به گزارش گرداب، رگولاتور‌های فناوری اروپا از متا پلتفرمز خواستند جزییات بیشتری درباره اقدامات اتخاذ شده برای مقابله با محتوای کودک آزاری در اپ اینستاگرام را تا ۲۲ دسامبر سال جاری میلادی فراهم کند. درغیر اینصورت براساس قوانین محتوای آنلاین اروپا، شرکت با تحقیقات رسمی روبرو خواهد شد.

کمیسیون اتحادیه اروپا در اکتبر نخستین درخواست برای دریافت اطلاعات درباره اقداماتی جهت مقابله با گسترش محتوای تروریستی و خشونت آمیز در این پلتفرم را ارسال کرد. در ماه گذشته نیز دومین درخواست برای بررسی اقدامات جهت حفاظت از افراد زیر سن قانونی به شرکت فرستاده شد.

کمیسیون اتحادیه اروپا در بیانیه در جدیدترین تحقیق خود نوشت: ما همچنین خواستار اطلاعاتی درباره سیستم توصیه اینستاگرام و افزایش محتوای مخرب شدیم.

درخواست مذکور برای دریافت اطلاعات براساس قانون سرویس‌های دیجیتال اتحادیه اروپا انجام شده که طبق آن شرکت‌های بزرگ فناوری باید اقدامات بیشتری برای رصد محتوای مخرب و غیرقانونی در پلتفرم هایشان انجام دهند. عدم همخوانی با چنین درخواست‌هایی به تحقیق رسمی و حتی جریمه منجر می‌شود.

این درحالی است که تیک تاک متعلق به شرکت چینی بایت دنس و ایکس (توییتر سابق) نیز در خواست‌هایی مشابه برای دریافت اطلاعات دریافت کرده اند.