Gerdab.IR | گرداب

تارنمای علی خضریان

ياد شقايق‌های هويزه

تاریخ انتشار : ۱۸ دی ۱۳۸۹

امروز نيز جنبش دانشجویی با در دست داشتن سلاح آگاهی و ایمان و قلم و زبان آزاد و استقلال از مناسبات قدرت و ثروت، افت و خیزهای اجتماعی و تحولات و رویدادهای داخلی و بین المللی را چونان ناظری امین از سوی ملت رصد می‌نماید ...

پس از شكست بيش از دو گردان از نيروهاي عراقي در جنوب سوسنگرد به وسيله سربازان اسلام، يك گروهان از سپاه اهواز جهت محافظت و پدافند شهر هويزه، از سوسنگرد به آن شهر اعزام شدند و هويزه به خود ميى‌باليد كه مرداني خدايي را ميزباني مي‌كرد.

تا اينكه تصميم بر آن شد  در 15 ديماه از محور هويزه و سوسنگرد حمله انجام گيرد. از جمله هدف‌هاي اين عمليات، پاكسازي شمال و جنوب كرخه از وجود نيروهاي متجاوز ارتش عراق و آزادسازي پادگان حميد و منطقه جفير اعلام شد. نتايج عمليات در اين روز موفقيت آميز بود و قرار بر اين شد كه ادامه عمليات در 16 ديماه انجام شود...

محمد حسين علم الهدي از دانشجويان پيرو خط امام(ره) و ديگر يارانش در جلو تانك‌هاي ارتش مستقر شده و منتظر دريافت رمز حمله بودند كه رفت و آمد تانك‌هاي دشمن زياد شد و پس از آن، هواپيماهاي دشمن جهت بمباران ظاهر گرديدند. از طرف ديگر نيروهاي اسلام زير آتش توپخانه، كاتيوشا و خمپاره قرار گرفتند و با شناخت دقيقي كه عراقي‌ها از منطقه داشتند، موجب شهادت عده‌اي از رزمندگان اسلام شد. لشكر 9 مكانيزه ارتش عراق دست به عمليات زده بود و چون نيروهاي خودي انتظار اين حمله را نداشتند، فرماندهي دستور عقب نشيني به طول 500 متر را به صورت تاكتيكي صادر كرد. اين دستور باعث شد كه تانك‌ها عقب نشيني كنند و عراقي‌ها با اين تصور كه نيروهاي اسلام شكست خورده و فرار كرده‌اند، وارد منطقه شوند.

حسين علم الهدي پس از شهادت همرزمانش با فرياد الله اکبر، آخرين گلوله‌هاي باقيمانده آرپی‌جي را به سوي دشمن شليک نمود و چند تانک مهاجم را منهدم کرد، اما با تمام شدن مهمات و تنگ‌تر شدن حلقه محاصره، چون مولايش حسين(ع) به شهادت رسيد و جان به جان آفرين تسليم نمود و اينگونه بود كه هويزه را براي هميشه به نام شقايق هايش ياد مي‌كنند.

عروج مظلومانه شهداي هويزه علامت روشنی از این واقعیت اساسی است که دانشجوي مسلمان در طول تاريخ پرفراز و نشيب كشور همواره مظهر مبارزه با ظلم و ستم و فساد و بي‌عدالتي و حق طلبي و داعيه دار حق‌خواهي و پاسخ‌گويي بوده و امروز نيز جنبش دانشجویی با در دست داشتن سلاح آگاهی و ایمان و قلم و زبان آزاد و استقلال از مناسبات قدرت و ثروت، افت و خیزهای اجتماعی و تحولات و رویدادهای داخلی و بین المللی را چونان ناظری امین از سوی ملت رصد می‌نماید و در برابر به مخاطره افتادن خواسته‌ها و اراده واقعی مردم سخت حساس و بر عهد و پیمانی که با ملت برای دفاع از حقوق آنان بسته است به طور جدی پایبند و استوار است و در این راه از بذل جان نیز دریغ نخواهد کرد که حضور پرشور دانشگاهیان در همراهی مردم برای فروپاشی استبداد ستمشاهی در جریان پیروزی انقلاب اسلامی و به يادگار گذاشتن حماسه 16 آذرماه 32 در مبارزه با استكبار و به دنبال آن شکستن هیمنه پوشالی آمریکا در حرکت انقلابی 13 آبان ماه 58 و شرکت فعال و با صلابت در 8 سال دفاع مقدس و به یادگار گذاردن حماسه خونین شهدای هویزه در 16 دیماه 59 بخشی از این حقیقت است.

وبلاگ خضریان