Gerdab.IR | گرداب

راه‌اندازی سرویس اینترنت کودک و نوجوان

راه‌اندازی سرویس اینترنت کودک و نوجوان
تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۴۰۲

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد با اشاره به این که در عصر کنونی مدیریت کردن حضور کودکان و نوجوانان در فضای مجازی توسط والدین موضوع بسیار مهمی است، گفت: سرویس اینترنت کودکان ۴۵۶ به همین منظور راه‌اندازی شده است.

به گزارش گرداب، محمد رضا پاکدل، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، با بیان این که راه‌اندازی سرویس اینترنت کودک و نوجوان (سرویس ۴۵۶) سه امکان را برای خانواد‌ها به‌منظور حفاظت از کودکان در فضای مجازی فراهم کرده، گفت: شماره‌گیری #۴۵۶* یا مراجعه به آدرس https://۴۵۶.ir و یا نصب و استفاده از برنامه کاربردی ۴۵۶ این امکان را برای خانواده‌ها فراهم کرده است تا دسترسی کودکان و نوجوانان خود به اینترنت را متناسب تعریف و مدیریت کنند.

وی افزود: امکان دیگری که در این سرویس فراهم شده، ایجاد دسترسی امن به خدمات پایه و مهم مثل موتور‌های جستجو و دانش نامه‌ها است تا از طریق آن، کودکان در معرض محتوای نامناسب قرار نگیرند و این خدمات در آدرس https://۴۵۶.ir در دسترس است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد تصریح کرد: سرویس راه اندازی شده، یک امکان اختیاری است و ابزاری است در اختیار خانواده‌ها که بتوانند حضور کودکان در فضای مجازی را مدیریت کنند.

منبع: سیتنا