آمريكا به دنبال وضع قوانين جديد براي امنيت سایبری

آمريكا به دنبال وضع قوانين جديد براي امنيت سایبری
تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۳۸۸

معاون امنيت مجازي رئيس جمهور آمريكا با شركت در كنفرانس RSA، وظيفه اصلي خود را در اين پست اعلام كرد و اظهار داشت كه "باراك اوباما" با صرف سرمايه‌گذاري‌هاي فراوان قصد افزايش امنيت فضاي سايبر را دارد.

به گزارش گرداب به نقل از اینترنت نیوز، "هاتاوي"، معاونت امنيت مجازي رئيس جمهور آمريكا اظهار داشته است كه در آينده نزديك وضعيت امنيت سايبر را تغيير خواهد داد كه البته اين مسئله نيازمند وضع قوانين جديد در اين زمينه در دولت آمريكا خواهد بود.

اوباما با تشكيل گروهي به مديريت هاتاوي در ماه فوريه و تعيين ضرب العجلي دو ماهه خواسته بود تا كليه قوانين دولت آمريكا در رابطه با امنيت سايبر بازبيني شود. هاتاوي كه هم‌اكنون مديريت گروه ملي تحقيقات سايبر را نيز بر عهده دارد، در تلاش است تا با وضع قوانين جديد و تخصيص بودجه كافي، امنيت را به دنياي سايبر بازگرداند.

او هم‌اكنون در حال تكميل گزارش ويژه‌اي است كه طي آن كليه مشكلات سايبر و جزئيات آن بررسي شده است. هاتاوي معتقد است كه مشكل امنيت سايبر يك شبه برطرف نمي‌شود و براي بهبود وضعيت آن بايد زمان زيادي سپري شود.

طي هفته گذشته هكرها موفق شدند اطلاعات محرمانه مربوط به يكي از هواپيماهاي جنگي آمريكا را سرقت كنند و اين در حالي است كه حملات مستمر سوءاستفاده‌گران اينترنتي به صنايع الكترونيكي اين كشور همچنان ادامه داد.