Gerdab.IR | گرداب

توقف فعالیت سامسونگ نکست در رژیم صهیونیستی

توقف فعالیت سامسونگ نکست در رژیم صهیونیستی
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردين ۱۴۰۳

شرکت «سامسونگ نکست» در پی رکود اقتصاد رژیم صهیونیستی به دلیل ادامه جنگ در غزه، فعالیت‌هایش در اراضی اشغالی را تعطیل کرده و به خارج منتقل می‌کند.

به گزارش گرداب، این شرکت که شاخه نوآوری شرکت کره‌ای سامسونگ است، به کارمندانش اعلام کرد فعالیت‌هایش در تل آویو را تعطیل می‌کند.

طبق گزارش پایگاه خبری اسرائیلی سی تِک، این شرکت در ایمیلی به کارمندانش اعلام کرد دفتر آمریکایی، مسئولیت مشتریان منطقه‌ای و سرمایه‌گذاری‌ها را در پروسه‌ای که تا پاییز اتفاق می‌افتد، برعهده می‌گیرد و منابع و توصیه‌ها را برای این تیم فراهم خواهد کرد.

این تصمیم در پی موج مشکلات برای اقتصاد رژیم صهیونیستی از جمله بخش فناوری، از زمان حملات هفتم اکتبر و جنگ در غزه گرفته شد.

جنبش «بایکوت، قطع سرمایه‌گذاری و تحریم‌ها» که خواستار تحریم رژیم صهیونیستی به دلیل نگرانی‌های حقوق بشر است، اعلام کرد این اقدام، نشانه قوی دیگری از تضعیف شدید اعتماد به اقتصاد رژیم صهیونیستی است.

قبل از جنگ غزه، صندوق بین‌المللی پول هشدار داده بود اصلاحات قضایی جنجالی که اعضای بخش فناوری رژیم صهیونیستی به آن معترض شده بودند، می‌تواند تاثیر منفی روی رشد اقتصادی این رژیم داشته باشند.

هشدار‌ها درباره رشد اقتصادی رژیم صهیونیستی از زمان آغاز جنگ در غزه، ادامه یافته و اقتصاد این رژیم در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۳، بر مبنای سالانه، حدود ۲۰ درصد رشد منفی پیدا کرد.

بانک مرکزی رژیم صهیونیستی در ژانویه برای حمایت از کسب و کار‌ها و خانوار‌ها در طول جنگ، نرخ‌های بهره را کاهش داد.

آژانس اعتبارسنجی فیچ اعلام کرد دورنمای رتبه مالی رژیم صهیونیستی همچنان منفی خواهد ماند.

بر اساس گزارش نیو عرب، شرکت «سامسونگ نکست» اعلام کرد این تصمیم منعکس کننده ترکیبی از عواملی نظیر مسیر مالی و طولانی شدن جنگ و تشدید آن است.