Gerdab.IR | گرداب

خدمت جدید آمریکا برای همجنس‌بازان

تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۸۹

وزارت خارجه آمریکا تصمیم دارد با حذف نام پدر و مادر از گذرنامه‌های آمریکایی و جایگزینی والد 1 و والد 2 به جای آنها، به خانواده‌های تشکیل شده توسط همجنسگرایان رسمیت بخشد!

به گزارش گرداب، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی "پلیتیکس‌دیلی"، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده است که برای به رسمیت شناختن حقوق همجنسگرایان، از این پس عنصر جنسیت را از نام والدین در گذرنامه‌های آمریکایی حذف خواهد کرد! به این ترتیب از این پس به جای واژگان پدر و مادر از والد 1 و والد 2 در گذرنامه‌های آمریکایی استفاده خواهد شد!

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده است که این اقدام را در راستای به رسمیت شناختن تمامی انواع خانواده انجام می‌دهد! همجنس‌بازان آمریکایی می‌توانند با مراجعه به پرورشگاه‌ها کفالت کودکان بی‌سرپرست را بر عهده بگیرند و گفته می‌شود مقامات آمریکایی هر پرورشگاهی را که حاضر نشود تکفل کودکان را به همجنس‌گرایان واگذار کند، تعطیل می‌کند!

"برندا اسپراگ"، رییس اداره گذرنامه وزارت خارجه آمریکا در این خصوص به فاکس‌نیوز گفت: «با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی(!) ما اکنون با شرایطی مواجه هستیم که 10 تا 15 سال قبل نمی‌توانستیم آن را پیش‌بینی کنیم.»

بنابر قانون مصوب سال 1996، ازدواج در آمریکا تنها بین یک زن و یک مرد ممکن است و این قانون هنوز تغییر نکرده است اما وزارت خارجه آمریکا در این خصوص بر قوانین کشوری هم سبقت گرفته است.

گفتنی است باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا نیز چندی پیش در اقدامی جنجال‌برانگیز قانونی را امضا کرد که حضور همجنسگرایان در ارتش این کشور را نیز به رسمیت می‌شناخت.
 
منبع: شبکه ایران