Gerdab.IR | گرداب

اعترافات عامل ترور علی محمدی:

تل آویو از دانش هسته‌ای دانشمندان ایرانی می‌هراسد

تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۳۸۹

جمالی فش روز جمعه (8 بهمن) در اعترافات جدید خود گفت: «اگر من در این عملیات موفق نمی‌شدم همه این افراد جان خود را از دست می‌دادند.»

عامل اسرائیل در ترور دکتر مسعود علی‌محمدی می‌گوید، تل‌آویو اهمیت ویژه‌ای برای حذف فیزیکی دانشمندان هسته‌ای ایران قائل است.

به گزارش گرداب به نقل از پرس‌تی‌وی‌، مجید جمالی فش، کسی که به اعتراف خود دکتر مسعود علی‌محمدی را ترور کرده در جریان اعترافات خود گفت که پیش از انجام این اقدام تروریستی در اسرائیل تحت آموز‌ش‌های گسترده و لازم قرار گرفته بود.

جمالی 26 ساله در اعترافات خود اذعان کرد با یک فرمانده اسرائیلی به طور خصوصی در این رابطه صحیت‏‎هایی داشته، فرمانده اسرائیلی به او خاطرنشان کرده است که ماموریتش تا چه حد برای تل‎آویو مهم و حیاتی است.

وی در ادامه گفت که فرمانده اسرائیلی از درگیر بودن افراد بسیاری در این عملیات خبر داد و اینکه به شخص وی برای انجام این ماموریت اعتماد شده است.

جمالی فش روز جمعه (8 بهمن) در همین خصوص افزود: «اگر من در این عملیات موفق نمی‌شدم همه این افراد جان خود را از دست می‌دادند.»

وی در ادامه اعترافات خود، به جزئیات آموزش‌های گوناگونی که در اسرائیل دیده بود و نحوه ترور دکتر علی‌محمدی پرداخت.

دکتر مسعود ‌علی‌محمدی استاد فیزیک هسته‌ای دانشگاه تهران، صبح روز 22 دی در مقابل در ورودی منزل خود در منطقه قیطریه تهران بر اثر انفجار یک بمب کنترل از راه دور که در موتورسیکلتی در نزدیکی خودروری شخصی وی جاسازی شده بود، مورد حمله تروریستی قرار گرفت و به شهادت رسید.

ایران می‌گوید، از همه منابع خود برای محکوم کردن اسرائیل به خاطر ترور دانشمندان هسته‌ای این کشور و کشاندن این رژیم به پای میز عدالت استفاده خواهد کرد.